Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megan po przekladce - elektryka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Bardzo proszę o pomoc

posiadam megane 2 po przekładce - obróciłem wiązki w drzwiach mianowice tą od "angielskiego kierowcy" dałem na lewą stronę a tą z lewej strony na prawą.

Niby wszystko działa ale odwrotnie, zamieniłem w jojsticku sterowania lusterek pin 9 z 10i teraz już lusterka otwierają się poprawnie (lusterka mam składane) jednak:

1 problem - nie wiem które piny zmienić w jojsticku sterowania lusterkami aby lewe było lewe a prawe było prawe bo aktualnie jest zamienione - lewe to prawe a prawe to lewe.

2 problem "fisie" w liczniku jak otworze drzwi lewe to zapala się że otwarte prawe i na odwrót byłem na komputerze ale kolega nie potrafił tego zmienić - stwierdził że trzeba zamienić kable w bsi - nie wiem w której kostce i które kable trzeba zamienić

Z góry dziękuję za pomoc i rady pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniasz pin 15 z 17 jeśli chodzi o przednie drzwi, 16 z 19 jeśli chodzi o drzwi tylne. Złącze PE1 przy UCH

Zamieniasz 8 z 9 i 6 z 7 przy przełączniku lusterek - oczywiście w wersji z składanymi elektrycznie.

Według schematów 1 i 10 to piny od składania lusterek przy przełączniku i tu mi już coś nie gra bo piszesz że zmieniłeś inne i działa?

 

A mam pytanie, czy te przełączniki mają podświetlenie? Bo niby jest tam zasilanie diody podświetlenia na pinie 2.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elwik1984 jeśli chodzi Ci o podświetlenie joysticka od lusterek to doszedłem do wniosku że jest to sytuacja losowa - zależne od fabryki albo coś takiego. Docelowo świeci biała kropka na pokrętle, u mnie w polifcie nie było podświetlenia, wymieniłem na joystick z podświetleniem. Znajomy ma CC polifcie i u niego podświetlenie jest.

 

Pokrętła wyglądają z i bez podświetlenia wyglądają identycznie i z zewnątrz nie da się ich rozróżnić, jedyną rzeczą która je różni jest dodatkowa płytka z diodą w środku, rozbierałem oba - tu są fotki: https://www.facebook.com/pg/Meg hhaneiibyadamerio/pgve ]hotos/?tab=album&album_id=684133091769 ndh n762

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!