Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,6 16v vs 2,0 16v


brudijr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pewien problem. Otóż ostatnio poruszałem się Lagunami II ph II z silnikiem 2,0T.

Teraz zamierzam powrót do MII, ale tym razem w benzynie.

Kolega dał mi się przejechać MII 1,6 16v. Na prawdę nieźle to przyspiesza (nie ma porównania do 2,0T, ale jest nieźle). Martwią mnie tylko te obroty silnika przy wyższych prędkościach. W Lagunie miałem ok. 2200 obrotów przy 100 km/h (i wg mnie była cisza), w 1,6 widzę było 3000 obr przy 100 i wg mnie było dość głośno. Zastanawiam się jeszcze nad 2,0 16v, ale z tego co wyliczyłem, tam na 6 biegu jest 2700 obrotów przy 100 km/h czyli dość mała różnica jak na dołożenie 6 biegu.

Jakie są Wasze odczucia (głównie pod względem hałasu w samochodzie)? Wcześniej też miałem 1,9 dCi w MII i 6 biegów i wg mnie w środku było cicho przy wyższych prędkościach (ale już dobrze nie pamiętam jak to odnieść do benzyn, bo to było dosyć dawno temu).

Ewentualnie ma ktoś możliwość żeby przejechać się 2,0 16v w okolicach Poznania? :)

Dodatkowe pytanie. Czy wersja tapicerki Dynamique zawsze miała skórzaną kierownicę z perforacją, czy bywały też bez?

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto, chyba że Laguna z początku produkcji, nie domaga lub szukasz młodszego auta. Ja poszukiwałem dla siebie poliftowych wersji LII z 2.0T lub MII z 2.O. Ostatecznie padł wybór na MII 2.0 dci, silnik którego na początku nie brałem nawet pod uwagę.

 

Użytkowałem długo clio 1,6 16V. W clio silnik super, choć skrzynia była zestrojona za krótko.

Natomiast Megane II z silnikiem 1.6 tylko daje radę, ma lepsze wyciszenie wnętrza niż clio, komfort, ale z dynamiką zdecydowanie gorzej. MII z silnikiem 2.0 jeździłem jazdy próbne, na ten silnik stawiałem, niestety miernik lakieru odrzucił wszystkie auta.

 

Kup to co znajdziesz szybciej i z czego będziesz zadowolony.

Osobiście z 2.0T bym nie rezygnował.

 

Czy wersja tapicerki Dynamique zawsze miała skórzaną kierownicę z perforacją, czy bywały też bez? Moja jest z perforacją.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze miała skórzaną kierownicę z perforacją, czy bywały też bez?

Zawsze miała perforacje.

 

Dodano: 20 lut 2017 - 23:23

Mam wszystkie wersje silnika o którym piszesz (tylko, że 2,0T w scenicu). I powiem tak, że tak jak pisałeś 2,0T jest świetne - mimo cięższej budy. 1,6 daje radę i dopóki nie usiadłem do 2,0T myślałem,że mam w miarę szybki samochód (wiesz ponad 110Koni pod maską). Teraz jak już mam wrażenie, że 2,0T staje się wolny to kilka razy jeżdżę 1,6 i wtedy dopiero się zaczynam wkurzać, jak samochód może się tak mulić :). 2,0 16V mam w cabrio (jest cięższy od HB) i naprawdę przyjemnie się nim jeździ, czuję dużą różnicę między 1,6, a do zwykłej jazdy niewiele odstaje od 2,0T (wiadomo, turbo potrafi nawet przy tych 163KM wcisnąć w fotel). Podsumowując jak kupisz 2,0 16V raczej nie będziesz, żałował. W 1,6 po pewnym czasie będzie Ci brakować mocy i prędkości oraz 6 biegu (zwłaszcza jak chcesz jeździć na autostradach 1,6 tak do 150 to jeszcze w miarę daje radę). Poza tym co do awaryjności to z własnego doświadczenia, 2 litrowe są mniej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki, poczekam jeszcze może ktoś jeszcze się wypowie.

A jak ze spalaniem? Bo ja w Lagunie 2,0T poniżej 10l gazu zejść nie potrafiłem :P

 

Dodano: 25 lut 2017 - 12:06

A powiedzcie jak wypada 1,6 w porównaniu do 1,5 dCi (105)?

Porównywał ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Tyle że to dla MIII, w MII nie ma np. FAPu :)

 

Dodano: 28 lut 2017 - 23:29

Odpowiadając na kilka pytań.

Miałem LII 2,0T, ale sprzedałem, bo się zwyczajnie kupiec znalazł na dobrą cenę to raz, 2 że wg mnie za dużo paliła - 13-14 LPG to wg mnie trochę sporo, 3 że szukam czegoś mniejszego.

Jechałem kumpla 1,6 i wg mnie daje radę, demon to nie jest, ale dramatu też nie ma. Boję się trochę wolnossących 2,0, bo wiem, że w Lagunach paliło to tyle co 2,0T a jechało sporo gorzej.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!