Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doposażenie w tylne szyby elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem doposażyć moja megane w tylne elektryczne szyby, wymienić boczki na te z roleta itd. Przy okazji nieco zmienić tapicerkę drzwi i wygłuszyć, el lusterka. Ale problem pojawił się już na początku, kopiłem już wiązki i mechanizmy z boczkami kompletne, ale okazało się że wtyczka drzwi przednich jest całkiem inna niż u mnie, i tu moje pytanie czy da się podmienić wtyczkę w aucie (ta w słupku) albo jakie inne rozwiązanie proponujecie.

 

Dodano: 20 lut 2017 - 14:20

ja posiadam wiązkę z biała wtyczka

post-77493-0-85193300-1487596802_thumb.png

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz białe wtyczki przy drzwiach to też nie będzie instalacji wewnątrz nadwozia. Będziesz musiał sporo przewodów prowadzić. Nie wiem czy nie łatwiej kupić instalacje z auta z czarnymi wtyczkami i przełożyć całą. Wariant drugi to wydobyć z kupionej instalacji potrzebne przewody i wszczepić do twojego samochodu. Wtyczki białe wtedy będzie trzeba wymienić na te bogatsze w piny. Jest to do zrobienia! Wszystkie schematy są na forum :D

 

Jednak po zerknięciu na schematy to zdecydowanie prościej zmienić instalację wnętrza, tym bardziej że do diesla jest tego sporo i będziesz miał jak oryginał. Nie wiem czy w UCH nie będzie trzeba ustawić że są cztery drzwi. Coś tam widziałem takiego w clipie.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wymiana instalacji w aucie, ale to trochę dużo roboty tak mi się wydaje.... A gdybym zrobił coś takiego z związek których kupiłem wyciągnie sterowanie lusterek (naturalnie napięcie dał bym z nowego bezpiecznik )a podgrzewanie z sterowania tylnej szyby tylko teraz jak z czujnikiem temperatury.

Tak samo myślę z el szybami wyciągnę wszystkie kable i złącze wszystko osobno na nowej instalacji tak jak na schemacie.

Z szybami wszystko mogę zrobić na stole, bo mam wszystkie elementy a potem tylko kable przedłużyć. Ma to sens?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest zawsze, tylko trzeba to zrobić starannie jak najbardziej w stronę oryginału. Sam dokładałem navi, poziomowanie xenon, webasto, LPG itd.. Jak jest to dokładnie i estetycznie zrobione to niczemu nie przeszkadza. Żeby to nie było druciarstwo pod dywanikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bd próbował. A jeszcze pytanie mogę wykorzystać oryginalna kostkę w drzwiach (ta w słupku) mam tak kilka wolnych pionów czy lepiej dołożyć 2.

I tak jak jeszcze pomyślałem że jak pominę moduły komfortu to bd łatwiej instalację zrobić, ale czy przełączniki się nadaj ponieważ teraz są dwustopniowe.

A jeszcze Co sądzisz o wygłaszania samochodu. Bo jak już bd miał wszystko ściągnięte 4 boczki, fotele też zdemontuje żeby instalację puścić według oryginalnej. Tylko czym wygłuszać?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o wygłaszania samochodu. Bo jak już bd miał wszystko ściągnięte 4 boczki, fotele też zdemontuje żeby instalację puścić według oryginalnej.

Jak chcesz ten samochód wygłaszać :?:

Proszę nie mieszać w tym temacie zbędnymi pytaniami.

O wygłuszaniu już jest sporo na temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, chcę zamontować tylne szyby elektryczne w Megane II 2003r i niestety jak się okazało jest to bardziej skomplikowane niż mi się wydawało.
Błędnie myślałem że wystarczy pociągnąć zasilanie do drzwi i w ten sposób jak w starszych autach będzie to działać.
Szukałem po internecie jakiegoś manuala niestety nic nie znalazłem.

Zacząłem od zakupu części zamiast dowiedzieć się czy w ogóle jest możliwość zamontowania tego z moja wiedzą.
Posiadam:
- Wiązkę  kompletną drzwi tylnych lewych i prawych oraz kawałki wiązek z wtyczką do której wchodzi ta z drzwi 
- Wiązkę  kompletną drzwi przednich lewych również z kawałkiem wiązki z wtyczką do której wchodzi ta z drzwi 
- podnośniki z silnikiem oraz przełączniki tylnych drzwi
- przełącznik 4 szyb do drzwi przednich
- komplet tapicerki drzwi z miejscem na przełączniki do szyb

Może ktoś posiada jakiś manual lub czy może w skrócie napisać jak to zrobić (o ile jest to do zrobienia).           

!!!!Proszę o pomoc!!!!

Połączyłem z istniejącym tematem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Doposażenie w tylne szyby elektryczne

W dziale PLIKI masz schematy elektryczne. Porównaj sobie schematy. Pamiętaj, że były różne typy otwierania szyb elektrycznych (np. impulsowe). Wszystko zależy jaką masz wersję teraz. Bez głównej wiązki (idącej po podłodze) raczej nie dasz rady - trzeba sprawdzić czy są wyprowadzenia przewodów na słupkach drzwi. Dodatkowo przy wersji impulsowej może wchodzić w grę zmiana/programowanie UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję mega bieda polski salon - pomiędzy drzwiami a słupkiem nie ma nawet kostki normalnej tylko taka malutka chyba z 5 kabelkami :4_joy:.

Sądzę że zmiana instalacji itp. nie kalkuluje się w tym aucie.

I tu kolejne pytanie: Czy jestem w stanie podłączyć tylne szyby tak żeby sterowane były tylko ze swoich przycisków w drzwiach ----> po prostu podać na jedne i drugie drzwi zasilanie + i - ?? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Saler napisał:

Czy jestem w stanie podłączyć tylne szyby tak żeby sterowane były tylko ze swoich przycisków w drzwiach

Tak. Teraz jeszcze pytanie czy masz kupione silniki z wersją z modułami czy bez (takie były w tych najbiedniejszych wersjach). W wersji z modułami sterowanie było za pomocą masy (naciskając przycisk w drzwiach masowałeś odpowiedni pin w module silnika), bez modułów nie pamiętam - do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie podajesz na środkowych grubych przewodach (pin nr 3 i 4) - który plus sprawdzisz w schematach. 12V jest na stałe. Jak przyciskasz przycisk szyby to  na pinie nr 1 lub nr 2  powinna pojawić się masa. Czyli z "drugiej strony" przycisku łączysz go z masą. W zależności czy do góry naciskasz przycisk czy na dół to masujesz pin 1 lub 2.

post-3433-0-61890600-1489334468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!