Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ubytek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrównawczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zauważyłem ubytki płynu chłodniczego ze zbiornika wyrównawczego wycieków pod autem nie widać pod maską sucho masła na korku oleju oraz pojemniczka wyrównawczego nie widać czy to ewidentnie uszczelka głowicy? Czy może ten ubytek związany jest z zapowietrzonym układem chłodzenia? Bardzo proszę o pomoc. I jeszcze jedno czy najszybszy sposób odpowietrzenia to włączone na maxa ogrzewanie i czekanie aż załączy się wiatrak?Tylko tu pytanie czy korek od zbiorniczka wyrównawczego ma być odkręcony czy zakręcony? Bo naprawdę w sieci są rozbieżne informacje w tym temacie. Meganka to benzyna 1.6 16V 110 koni

Edytowane przez krzychu-1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czy najszybszy sposób odpowietrzenia to włączone na maxa ogrzewanie i czekanie aż załączy się wiatrak?

To jest mit z tym włączaniem ogrzewania na maxa, bo przez nagrzewnice jest cały czas pełny przepływ płynu. Następna sprawa, jeżeli termostat się otwiera, chłodnica jest ciepła, to od momentu otwarcia termostatu następuje automatyczne, samoczynne i ciągłe odpowietrzanie układu chłodzenia. Jeżeli przy odkręconym korku na zbiorniku wyrównawczym, po odpaleniu zimnego silnika (termostat zamknięty) nie następuje duży wzrost poziomu płynu, to wg mnie nie ma wskazania na przedmuch.

Wg mnie najskuteczniejszym sposobem znalezienia miejsc wycieku (sączenia), na zimnym nie pracującym silniku wytworzenie w zbiorniku wyrównawczym ciśnienia ok. 2 barów (przez podłączenie sprężonego powietrza np. z koła zapasowego) i obejrzenie wtedy całego układu - jak są jakieś nieszczelności zewnętrzne to się ujawnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!