Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Plus z akumulatora do kabiny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum i żeby nie powielać tematów szukałem ale niestety nie znalazłem podobnego wątku, więc napisałem nowy temat.

Kombinuje już 2 dzień i nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsce by poprowadzić kabel plusowy z aku do bagażnika, może ktoś ma pojęcie i mi pomoże. Pozdrawiam

Moje auto Megane Renault III 1,5 dci 2012 grudzień kombi

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak przechodzi linka do otwierania klapy oraz wiązka kabli do kierownicy, przeważnie idzie obok pedałów, w mojej Meganie II nawet nie musiałem ciąć uszczelki - wystarczyło przepchnąć, niestety aby łatwo było mi grzebać już przy samym silniku musiałem wyciągnąć cały filtr powietrza, ale 30 min roboty która polegała na odkręceniu paru śrubek. Z tego co widziałem w Clio IV sprawa wyglądała identycznie jak w mojej Megane II więc nie powinno być większego problemu w twoim samochodzie. Gdy to Ci się uda to potem najlepiej ściągnąć boczne plastiki i w dywaniku je położyć.

 

Pomocne mogą okazać Ci się filmy, gdzie gość pokazuje jak to mniej więcej wygląda, wystarczy wpisać Car Audio - Budowa od podstaw na YT ;)

Edytowane przez pixmer
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem Meganke II i sprawa była o wiele łatwiejsza nad pedałami wywierciłem otwór i po sprawie a w tej wszystko jest bardziej upchane i ciężko gdziekolwiek wsadzić rękę .

Zastanawiałem się jeszcze czy nie spróbować rozkręcić schowek i tam szukać przelotu bo prawdę mówiąc z tego co pamiętam nad pedałami jest wiązka kabli ale wszystko jest tam tak upchane że igły nie wsadzisz .

 

Dodano: 06 mar 2017 - 18:28

Temat ogarnięty , wystarczy wykręcić schowek na miejscu pasażera,za schowkiem wyciąć kawałek wygłuszenia i wywiercić otwór w odpowiednim miejscu tak aby nie uszkodzić przewodów i rurek znajdujących się za blachą . proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://imgur.com/a/5ajzWo

Troszeczkę powyżej tego wycięcia jakieś 5 cm

wywierć mały otwór i zaświeć latarką a z drugiej strony będziesz widział dziurkę wtedy następny otwór zrobisz niewielką korekcje aby było między rurkami :) pozdro

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 oraz pkt. 10 odnośnie zapodawania zdjęć na forum.

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siema, gdzie dokładnie wiercić, żeby nie przewiercić jakiejś rurki, zaznaczyłbyś mniej więcej na zdjęciu kropką ?? i jak się potem dostać do kabla od zewnatrz, żeby pociągnać go do + jak jest tam sporo zabudowane przez silnik ??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!