Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk wiatraka przy gazowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Przy dociśnięciu gazu, przyspieszaniu Megane wydaje z prawej strony w przodu dźwięk jakby wiatraczka, który wraz z gazowaniem rozpędza się bardziej. Niedawno miałem wymieniany silnik, ale chwilę przed wymianę też tak samo się działo. Warto dodać że dźwięk zaczyna być słyszalny gdy jestem w okolicach 2000 obrotów. Gdy nie gazuje ustaje.

Co to może być? I czy da się z tym jeszcze pojeździć czy wymiana jest konieczna na już?

Nagranie audio: https://clyp.it/l1eaj3e4 (wsłuchajcie się bo słabo słychać)

Tutaj to lepiej słychać (nie moje nagranie):

Edytowane przez deha21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na myśli takie terkotanie słyszalne gdzieś głęboko w kokpicie od strony kierowcy? Jeśli tak to mam dokładnie to samo i co ciekawe kiedyś w Seicento przy przyspieszaniu pojawiał się identyczny dźwięk. Jak tutaj to usłyszałem to od razu pomyślałem o tamtym aucie...poprzednio nie doszedłem o co biega i tutaj też nie mam zielonego pojęcia co to za diabeł. U mnie jednak to jest tylko w okresie zimowym, kiedy jest chłodno. Nie zaczęło Ci się to przypadkiem właśnie wraz z nadejściem mrozów?

Swoją drogą dzisiaj byłem na przeglądzie, a że to znajomy diagnosta to wspomniałem mu o tym. Przetrzepał dokładnie zawieszenie i nic nie znalazł, ponoć auto od spodu w stanie wręcz idealnym, więc to albo coś pod kokpitem albo nie wiem, nadkole stuka...

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trekowatnie, tylko taki dźwięk jakby jakiś wiatraczek chodził. Słychać jakby przez coś przechodziło powietrze. Wygooglałem że może to być intercooler albo nawet turbina :( Ale generalnie dziwne zjawisko, bo wcześniej słyszałem ten dźwięk z przodu, a ostatnio z tyłu samochodu. Nie wiem czy on się tak dziwnie rozchodzi czy to coś innego może... Dziś postaram się nagrać ten dźwięk, moze będzie słychać coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że mogę na tym jeszcze pojeździć czy już trzeba wymieniać? Czytałem w internecie na ten temat i w sumie ludzie różnie mówią - niektórzy na tym jeżdżą jeszcze paręnaście tysięcy kilometrów, inni wymieniają od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!