Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Mam Megane III z 2009 r (1.5 dci) i problem polega na tym, że świeci się poduszka powietrzna na desce.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Problem dotyczy poduszki powietrznej od strony kierowcy. Sam problem wziął się z tego względu, że oddałem siedzenie kierowcy do tapicera.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wszystko ładnie wyszło więc byłem zadowolony lecz po tym zabiegu chyba tapicer coś źle zrobił bo pali się kontrolka poduszki (wcześniej nic takiego nie było). Wydawało mi się, że tapicer nie podłączył kostek lub coś podobnego ale sprawdziłem wszystko pod siedzeniem i jest podłaczone.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czytałem kilka postów, że dobrze jest odłączyć akumulator przez odłączeniem wtyczki od poduszki ale obawiam się, że tapicer tego nie zrobił.

Pytanie czy jest jakiś sposób aby usunąć palącą się poduszkę?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czy jeśli odłączę akumulator i następnie ponownie odepnę i wepnę wtyczki to problem zniknie?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Druga sprawa dotyczy wszystkich podłączeń poduszki pod siedzeniem, przed wizytą u tapicera wszystko była zmontowane pod fotelem, natomiast teraz mogę spokojnie wyciągnąć wszystkie wtyczki i taki większy kawałek plastiku.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Połączenia sprawdzane kilka razy i wszystko podłączone. Podobno po ponownym podłączeniu poduszek wszystko powinno wrócić do normy ale niestety u mnie to nie działa.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Proszę o jakieś info.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku najczęściej nie łączy kostka pod fotelem - czyli tak jak pisałeś większy kawał plastiku. Nie powinna być luźna tylko zamocowana do podłogi. Obawiam się, że tapicer nie umiał jej rozłączyć i wyrwał ją z zatrzasku w podłodze. Wtyczkę prawdopodobnie, (nie mam tej wersji samochodu więc musisz dokładnie to sprawdzić) rozłącza się poprzez przesunięcie w jedna stronę o jakiś 1cm suwaka z boku wtyczki. Na twoim miejscu ręcznie na siłę podociskał bym kostkę i zobaczył czy kontrolka przestaje świecić (gdy złapie połączenie to od razu kontrolka gaśnie). Dodatkowo zrób wyraźne zdjęcie kostki i pokarz jak wygląda i czy nie jest uszkodzona.

To jest wersja z wtyczką, natomiast jeżeli podczas pracy coś źle zmontował z poduszką boczną w fotelu, to nie dowiesz się tego bez rozebrania siedzenia. Możesz jeszcze podłączyć samochód pod tzw. CLIPA i on pokaże która dokładnie poduszka jest odłączona.

Jak odłączysz akumulator to problem nie zniknie, dopóki brak jest połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za informację. Wszystko wskazuje ze wtyczki są podpiete (taka duża wtyczka pasuje tylko jak przesunie się zapadkę).

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Masz rację cała listwa została wyrwana z podłogi bo ma jeszcze spinki. Porażka ten tapicer.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Reperowane były boczki fotela kierowcy. Mam nadzieje że jak podepnę wszystkie spinki i poruszam wtyczkami to pomoże.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jeśli wszystkie wtyczki będą na swoim miejscu to wtedy poduszka powinna zniknąć - zgadza się.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Podczas załączonego zapłonu kontrolka się nie świeci - dopiero kiedy na desce pojawia się 'test systemów pokładowych' wtedy się zapala.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie wtyczki będą na swoim miejscu to wtedy poduszka powinna zniknąć - zgadza się

Dokładnie to jeżeli będzie połączenie. To, że zepniesz wtyczki to nie znaczy, że coś nie zostało w niej uszkodzone i łączy przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!