Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy po wymianie wtryskiwaczy. Brak reakcji na pedal gazu.


gilerson125

Rekomendowane odpowiedzi

Diagnoza 1 wtrysk stoi

Należy sprawdzić czy wszystkie wtryskiwacze prawidłowo pracują. Na pracującym silniku należny po kolei wypinać wtyczki z wtryskiwaczy i słuchowo sprawdzać czy jest różnica w pracy silnika.

Mogłeś to zrobić sam bez clipa i bez kosztów.

Co do drugiego problemu to z tymś takim się nie spotkałem, być może szwankuje czujnik położenia wału korbowego, czasem lubi po rozgrzaniu szwankować.

Drugie co może sprawiać problem to czujnik temperatury cieczy chociaż to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik w rampie sprawny dziś podjadę po czujnik położenia wału i podmienię. Zobaczę czy coś się poprawi ;) dzięki za pomoc jak podmienię i coś się wydarzy dam znać :) pozdrawiam.

 

Dodano: 30 mar 2017 - 16:18

Majstry czujnik położenia wału wymieniony na nowy wraz z czujnikiem wałka rozrządu. Nie pomogło nic. Dalej taka sama akcja jak wcześniej nagrzeje się nie da się już jej odpalić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gilerson125 .

Uważam, że silnikiem musi zająć się kumaty mechanik z clipem .

-Czujnik położenia wału korbowego, jest elementem chimerycznym, często awaryjnym i może być sprawcą błędów po nagrzaniu. W większości przypadków jest sprawcą kłopotów przy rozruchu. Konieczne są pomiary oporu R czujnika, bo nowy nie znaczy sprawny, w tym przypadku. Może też być słabe łącze do tego czujnika.

-Jak stwierdziłeś sprawność czujnika ciśnienia w rampie " sprawny " , stan jego oringu, tulejki teflonowej oraz mikro - filtra.

Warto pomierzyć jego wskazania , oraz czy pompa ciśnieniowa podaje paliwo na listwę jak jest ciepły silnik ??

-Warto sprawdzić przekaźnik komputera wtrysku ,

-Wymieniłem pół samochodu, żeby się dowiedzieć, że EGR to jest główny problem mojego samochodu ;

falowania obrotów, kopcenia, mulenia, duszenia się, dymków, chmurek, braku mocy lub spadków mocy itd. Taki cudowny wynalazek a jak życie potrafi uprzykrzyć - warto go zaślepić . Gdy zgaśnie silnik proponuje rozłączyć na próbę jego kostkę elektryczną i zastartować. Następnie wymiana zaworu EGR lub zaślepienie

-w większości przypadków przy problemach z rozruchem - powodem jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być zawór EGR. Na próbę bym odłączył wtyczkę tego zaworu.

 

Jak stwierdziłeś sprawność czujnika ciśnienia w rampie " sprawny " , stan jego oringu, tulejki teflonowej oraz mikro - filtra.

W tej pompie takich elementów przy czujniku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie po chwili przerwy. Ciąg dalszy walczenia z nieszczęsnym 1.5 dci. Może powiem co przez ten czas się wydarzyło. Auto zabrane od mojego machanika pojechało do innego warsztatu posiadającego Clipa. Diagnoza 1 wtrysk stoi. Wtryski byłu u pompiarzy z 2 zrobiony 1 wszystkie posprawdzane i w stanie idealnym co było do zrobienia zrobione czyli wtryski i pompa można wykluczyć. Teraz co jest najlepsze auto odpala od strzała chodzi bardzo równo zero dymku jest reakcja na gaz. Ale. Zawsze jest to jedno ale :( auto po złapaniu temperatury gasnie i nie da się go uruchomić. Jak silnik ostygnie odpala :( co może być.

Objawy wskazuję na czujnik położenia Wału - przestaje działać kiedy nagrzej się - przerabiałem to.

U mnie był odnotowywany błąd, a więc pod clipa. Po wymienie na oryginalny problem zniknął i błąd też. Zamienniki(3) nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich problem rozwiązany auto już jeździ. Powodem gaśnięcia na na ciepłym silniku była pompa. Jakiś kumaty pompiarz nie sprawdził jej ciśnienia i na ciepłym silniku przeładowywała cienienie i wywalało błąd samochód gasł. Pompa oddana do Bosha zrobili i auto smiga już jak nowe. Temat bardzo długi w czasie ale Dzięki wszystkim formuowiczom za pomoc w rozwiązaniu problemu. Każda opinia była pomocna. Teraz tylko jeździć i cieszyć się nałym spalaniem. Zobaczymy jak długo :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilerson125 napisał; na ciepłym silniku pompa przeładowywała cienienie i wywalało błąd, samochód gasł.

Pompa oddana do Bosha, zrobili i auto śmiga już jak nowe. Co znaczy pompę zrobili ???

Wg.mnie był nie sprawny czujnik regulacji ciśnienia paliwa, który zalecałem aby pomierzyć jego wartości w czasie pracy

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów wszystkich. Znów problem z Meganka. Juz bylem szczęśliwy ale szczęście długo nie trwało. Meganka now zaczęła platac figke. Aktualnie sprawa wygląda tak. Pompa miała wymieniony regulator ciśnienia i jest cacy wtryski wszystko porobione jak sie należy. Tyle ze jak jest zimna pali idealnie ciśnienie na szynie ok 230bar ale pochodzi nawat na wolnych obrotach 10-15 min co sie zagrzeje lapie temperature ciśnieniena szynie na wolnych idzie kosmicznie w gore osiagajac 600bar auto gaśnie brak możliwości ofpalenia. Ostygnie i temat sie powtarza. Clip brak błędów. Co może byc. Pomocy :( !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o czujniku ciśnienia na listwie, napisałeś, że jest sprawny, ale jak go sprawdziłeś? Clipem? Weź go podmień na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ,że clip ( pewnie bez aktualnej aktualizacji, lub słabo zaawansowany technicznie ) nic nie podpowiada. Ja obstawiam ;

- czujnik położenia wału korbowego - musi być oryginał, zamienniki wysiadają ,

- EGR - najlepiej zaślepić, bo jest on powodem szeregu nieszczęść przy takim dużym przebiegu ,

albo wymiana na nowy ,

- wtrysk - miałeś problemy na początku, może to są reperkusje tych problemów,

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip to clip, nie musi być najnowszy bo auto ma już swoje lata. Im nowszy clip, tym nowsze auta obsłuży, w temacie megane 2 nic się już w clipie nie zmienia, bo model jest już dawno wycofany ze sprzedaży.

Czujnik położenia wału i egr wg mnie nie spowoduje pojawienia się 600bar na listwie.

Jak czujnik odczytuje 600 bar, to albo rzeczywiście coś z pompą, albo z czujnikiem na listwie. W serwisówce dla 1,9 są podane wartości rezystancji czujnika przy temperaturze ok 20stC i przy wyższej. Jak przy którejś temperaturze rezystancja się nie zgadza to czujnik do wymiany i tu może być podobnie.

Ja bym znalazł serwisówkę dla 1,5 i sprawdził wartości rezystancji tego czujnika przy rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!