Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

felgi stalowe - rozmiar i 15 czy 16 ? + opony na lato pytanie


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy rozmiar felg stalowych do megane 3 2014 to będzie?:

(takie dane znalazłem)

6,5 x 15 ET43

6,5 x 16 ET47

Rozstaw śrub (PCD): 5*114,3.

Średnica wewnętrzna felgi 66,1 mm.

 

I które lepiej wziąć 15 czy 16? Obecne opony zimowe to: 205 55 r16

Ogólnie opony zimowe na razie zostają. Chociaż kiedyś gdyby zmieniał wolałbym większy profil by nie "czuć" dziur na drogach

 

Pytanie drugie. Czy zmiana profilu (kupuje na lato) z 55 (takie są na zimowych) na 65 dla letnich to alufelga może zostać? 16 cali. Czy aby nie kupować 15 to profil opony można zwiększyć max z 55 do 60?

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil 65 na alusach to brzydal. Sprawdź kalkulatorem na stronach czy 16" i profil 60 mieści się w normie dla wskazań licznika.

15 na zimę to dobry wybór, bo gumy tańsze i profil nieco większy na dziurawe drogi. Ale jak masz dobre opony zimowe jest sens zamieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimówki to z 2 sezony myślę, że przejeżdża. Też o profilu 65 myślałem do letnich, ale chyba za duże. Wezmę 60 na letnie tylko właśnie nie wiem czy wejdą w otwór na kolo i nic nie będą obcierać, ale te 5 mm raczej nie powinno robić różnicy? Z drugiej strony 60 przy 205 to mało ofert jest, ale 205 i 55 to już calkiem sporo. Pytanie ile mi da ten profil z 55 na 60. Czy komfort się poprawi czy razczej bez roznicy?

 

Letnie opony to i tak muszę kupić do aktualnej alufelgi. A zimowe stalówki muszę kupić już pod opony obecne zimowe. Niby tańsze 15, ale to musiałbym także opony zmieniać od razu a trochę szkoda jak na razie są ok. Tylko pytanie czy te wymiary do felg stalowych są ok które podałem?

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Te 5mm właśnie może zrobić kluczową różnicę. Nie sądzę też, żeby komfort jazy wzrósł w jakiś zasadniczy sposób.

Co do opon letnich - jaki masz w ogóle budżet? Według mnie lepiej zainwestować w coś konkretniejszego, np. Pirelli. Tanio nie będzie, ale będziesz miał większą ich pewność. Ja do swojego Rovera znalazłem ostatnio tutaj https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/car/find-your-tyres/fit-on-your-car/rover Żonie do 'meganki' chyba też tm zamówię :)

 

ok zaraz to sprawdzę i dam znać, akurat mam chwilkę idę do autka, i po próbie na ręcznym hamulcu cofając ani zero drgań, jedynie przy odpaleniu minimalnie a potem nic

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw ten link, albo lepiej napisz jaki typ opony.

Jeżeli przejdziesz na oponę 205/60 R16 średnica zwiększy się o ponad 3% co jest za dużo.

Nie ma co kombinować w ten sposób. Znajdź na naklejce, dokumentacji jakie opony dopuszcza producent do tego auta.

Tu musi wszystko się zgadzać. Firmy ubezpieczeniowe teraz tego już pilnują.

Jeżeli nie jeździsz zbyt wiele rozważ oponę wielosezonową. U mnie się sprawdza 4 sezon. Ale to na inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę miasto głównie i weekend jakieś łącznie 90 km. Wielosezonowe to nie jestem przekonany. Wiem, że się zwiększy. Dlatego nie zmiana z 55 na 65 a tylko na 60. O to chodzi, że w książce, instrukcji i papierach nie ma ani jednej wzmianki jaka wielkość felgi, typ żarówki i innych. Nie ma podstawowych informacji! Nawet w książce serwisowej. Stąd zadaje tyle pytań. Nie spotkałem się nigdy aby ubezpieczniówki patrzyły na oponę. A co z tą felgą? Jeśli ktoś ma gdzieś napisane to niech poda.

 

 

-----

Jakby ktoś chciał wiedzieć to et 47, szerokość felgi to 6,5 ale 7 też pasuje (opona 205 na nią wejdzie bez problemu).

Profil 60 można zamontować nie ma żadnych błędów abs, komputera, zaciski nie przeszkadzają, nic nie obciera itp. komfort jazdy i wygłuszenie drogi jest lepsze niż na 55 (nie ma super różnicy ale jak do wyboru 55 a 60 to warto brać profil 60. Przekłamanie licznika nawet nie zauważalne. Oczywiście piszę o feldze 16.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!