Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzęsie silnikiem i karoserią. Renault scenic 1.9dci 2002


banan1202

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z silnikiem może ktoś mi odpowie,silnik trzyma równe obroty ale cały chodzi a karoseria razem z nim byłem u mechanika i chce mi wymienić sprzęgło dwu masowe a byłem w sklepie żeby usłyszeć cenę i mi powiedzieli że według katalogu mam zwykłe sprzęgło komu wierzyć może ktoś mi powie inny powód trzęsienia silnika

ok zaraz to sprawdzę i dam znać, akurat mam chwilkę idę do autka, i po próbie na ręcznym hamulcu cofając ani zero drgań, jedynie przy odpaleniu minimalnie a potem nic

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2002 roku nie było Scenica II, więc pewnie masz Scenica I phII a w nim nie występowało koło dwumasowe.

http://megane.com.pl/topic/22738-instrukcja-korzystania-z-forum-meganecompl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtedy mam zwykłe sprzęgło tak?a mechanik mi chce wymienić sprzęgło dwu masowe bo twierdzi że to jest powód trzęsienia silnika a może być inny powód

 

ok zaraz to sprawdzę i dam znać, akurat mam chwilkę idę do autka, i po próbie na ręcznym hamulcu cofając ani zero drgań, jedynie przy odpaleniu minimalnie a potem nic

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem Ci wyżej spis modeli, podaj jakie masz auto to wtedy będziemy szukać rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

link do tego jak pracuje silnik https://www.youtube.com/watch?v=iBzLBbV9c_U&feature=youtu.be scenic 1 phll 2002

ok zaraz to sprawdzę i dam znać, akurat mam chwilkę idę do autka, i po próbie na ręcznym hamulcu cofając ani zero drgań, jedynie przy odpaleniu minimalnie a potem nic

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 oraz pkt.6 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 10 mar 2017 - 08:48

witam byłem podłączyć auto pod komputer ,okazało się że jest problem z rozrządem ,wykasował błędy i trochę lepiej silnik zaczął pracować ale wczoraj problem wrócił.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer się nie myli, bo to narzędzie jest bezstronne, tylko ewentualnie mechanik źle zinterpretował błędy komputera.

Jeżeli to ten sam co zdiagnozował awarię sprzęgła dwu-masowego w aucie ze sprzęgłem jedno- masowym - to nic dziwnego.

Zmień mechanika - bo to naciągacz i krętacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj byłem u innego elektromechanika, podłączył komputer i nie ma żądnego błędu, rozrząd ok, pompa daje dobre ciśnienie wszystko jest tak jak powinno być. Błąd mówił że jest mechaniczny

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje równo, obroty nie falują, były mrozy odpalał bez problemu, nie kopci ma moc i mało pali tylko to trzęsienie tym silnikiem i budą jest uciążliwe

 

Dodano: 21 mar 2017 - 19:20

Hej wszystkim jakie powinien mieć mój samochód obroty na jałowym biegu?bo mi się wydaje że mam zbyt niskie obroty i dlatego go tak trzęsie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika masz dobre ???

Obroty biegu jałowego 600 obr/min za niskie , należy więc ;

- wymienić filtr paliwa, filtr powietrza ( ew.przeczyścić ),

- sprawdzić szczelność i przeczyścić cały układ dolotu powietrza, przepływomierz,

- zawór regulacyjny ciśnienia paliwa na pompie - b.precyzyjne urządzenie ( uszczelka i oring do wymiany ) i z czasem elementy ruchome tracą swoją gładkość lub są zanieczyszczone i zaczyna się przycinać. Regulator posiada filtr ( jego otworki widoczne są pod szkłem powiększającym) który może być przytykany. Jeżeli czyszczenie nie pomoże - to wymiana zaworu lub podmiana dla sprawdzenia - jeżeli jest możliwość,

- przeczyścić EGR lub najlepiej zaślepić ,

- stosować olej 2T do paliwa,

- przegonić dobrze furę ( czy ma Fapa ?? z którego roku ?? ),

- przy jeździe dużo po mieście - zawsze należy furę przegonić po trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!