Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gniazda popychaczy


RobakBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie i problem. Mam Megane 2 ph2 1.6 16V z 2007r. Przebieg 140tyś. Od maja zaczęło mi coś stukać przy obrotach 2.5tyś/min. Przez ten czas metodą prób bo nie idzie stwierdzić dokładnie co to, wymieniłem koło zmiennych faz rozrządu. Po wymianie dalej to samo. Odłączenie elektrozaworu nic nie dało. Tzn odłączyłem, odpaliłem, dalej stuka. Więc podłączyłem na nowo. Później sądząc że to popychacze, rozebraliśmy pokrywę i wałki. Po wyciągnięciu popychaczy oczom ukazał się nam taki widok.

thumb_hosting_zdjec_1488221747__15415996_1197200803731963_1471397265_n.jpg

Każde gniazdo wygląda podobnie. Stwierdziłem że kupię inną głowicę. Kupiłem cały silnik z anglika z przebiegiem 70tyś i po rozebraniu to samo.

Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy to jest normalne że się tam uszczerbiają gniazda. Czy ma to jakiś wpływ na stukanie? Czy można to naprawić? Bo już mi sił brakuje.

Dodam że auto jeździ normalnie. Nie gaśnie. Przyspiesza też normalnie. Czasem tylko nie chce zapalić za pierwszym razem. Dziś akurat za trzecim i to z dodaniem lekko gazu.

Pomoże ktoś?

 

Dodano: 01 mar 2017 - 06:03

Nikt nie miał takiej sytuacji?

Wczoraj byłem oglądać jeszcze jeden silnik. Sprawny i po ściągnięciu pokrywy ta sama sytuacja. Dziś jadę do ASO zapytać o co chodzi. Bo jest to nie możliwe żeby trzeci silnik i ta sama sytuacja.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że niby to norma w tych silnikach. Masakra. Ale terkotania dalej nie zdiagnozowałem. Osłuchowo z góry nie da się jednoznacznie stwierdzić w którym to miejscu dokładnie nawala. Czeka mnie jeszcze sprawdzenie od dołu czy to może nie pompa oleju lub panewka. Kończą mi się pomysły. Pytanie czy jak nic nie znajdę to zdejmować głowicę i dać do sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!