Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zmiana głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

mam megane 3 z radiem arkamys 3d sound, ale no niestety glosniki i wygłuszenie od srodka w megance jest wg. mnie kompletną porazką i chcialbym coś temu zaradzić. Czytałem gdzies ze to radio ktore posiadam, renówka wsadza pod oryginalne nagłosnienie BOSE wraz z subwooferem.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pytanie czy mógłbym zamienic i te moje głosniki na BOSE bez wiekszych problemów ?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Co sądzicie o nagłosnieniu hertz ( http://archiwum.allegro.pl/oferta/hertz-dsk-165-3-do-renault-megane-iii-scenic-iii-i5393902397.html ) i czy zakladac glosniki na przod i na tyl czy tylko na przod ?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Proszę o pomoc, bo szczerze mówiąc jestem laikiem w tych sprawach i nie orientuje sie co jest dobre a co nie ;)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 oraz pkt. 6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W moim aucie grają tylko głośniki duże w drzwiach i tylnych boczkach w sumie 4 szt. Małych głośniczków nie ma (patrzyłem na potszybiu, z tyłu nie wiem ale jest cisza). Są to same zaślepki. Czy ktoś się orientuje, czy jest tam instalacja do tych małych głośników i można dołożyć jakieś wysokotonowe ? Czy demontaż dużych glośników wymaga demontażu tapicerki czy samą kratkę ? Można duże wymienić na zintegrowane niski+wysokotonowy.

Sprawdzałem pod zaślepką na podszybiu są wtyczki do głośników wysokotonowych.

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz kiedyś robił lepsze głośniki, wyceluj w firme Focal, firma która sama tworzy od podstaw głośniki, można powiedzieć z pasji, ceny mają podobne jak Hertz a jakościowo klasa, większość firm to poprostu szyld, głośnik produkowany masowo wchodzi na rynek pod szyldem znanej firmy i cena sama wskakuje, a jakość...pozostawia do życzenia. Jeżeli chodzi o tańszą firmę z dobrymi jak na cenę głosnikami ja osobiście polecam Magnat. Dawał mi świetny dźwięk

Edytowane przez Gargi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że najprościej jest dołożyć same głośniki wysokotonowe w miejsce do tego przeznaczone czyli podszybie. Głośnik musi być małej średnicy i niski aby się zmieścił. Dziękuję za podpowiedź o marce głośników.

 

Dodano: 23 cze 2017 - 08:19

Czy do tych wtyczek wystarczy podpiąć sam głośnik wysokotonowy czy trzeba też zwrotnicę ? Hm nie ma tam miejsca na zwrotnicę. Kto się orientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pociągnie i nie masz się co oszukiwać. U siebie po założeniu Audio System z gwizdkami w podszybiu (dużo większa sprawnośc niż Hertzow) była poprawa, ale szału nie było. Dopiero po zamontowaniu wzmacniacza głośniki wydały z siebie dźwięk i była próbka ich możliwości.

Każdy kto twierdzi, że sama wymiana głośników dużo zmieni jest w błędzie...

Radio standardowe nie pociągnie całości. Wymiana głośników bez dodania wzmacniacza to wyrzucanie pieniędzy.

Zastanów się czy nie dodać zmacniacza BOSE oryginalnego dedykowanego do auta.. koszt znikomy (więcej zapłacisz za głośniki) a różnicę poczujesz na pewno... Co kiekawe nawet jak zamontujesz wzmacniacz BOSE to dzwięk jest dużo lepszy mimo, ze standardowo masz głośniki z papierową membraną..

Edytowane przez karolaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak z podłączeniem tego wzmaka???? instalacja jest już przygotowana????

 

 

EDIT:

 

znalazłem- temat rzeźba z "dołożeniem" wzmaka oryginalnego- lepiej chyba nowe głośniki + wygłuszenie + wzmak

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łatwo to nie jest :) Musisz przerobić wiązke lub poprosić Ciniasa z forum żeby Ci ją przygotował, będziesz miał plug&play. Koszt nie będzie jakiś zabójczy. Ważne jest jednak, że musisz znaleźć radio od BOSE (podaje niski sygnal) żeby podłączyć je do wzmacniacza.

Fajne w tym wszystkim jest później to, że ze wzmacniacza idzie osobny sygnał na każdy głośnik, tweeter i sub. Wzmacniacz jak dobrze poszukasz kupisz za 200pln, radio drugie tyle i wiązka. Koszt żaden a poprawa będzie zauważalna.

Możesz też zakupić dedykowany do megane zestaw, ale tu cena to już 2tys+

Schematy i co jak połączyć jest na forum, można to wykonać samemu jak się czlowiek zaprze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!