Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówek - xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno kupiłem Renault Megane, niestety bez świateł FULL LED. Mocno zastanawiam się nad wymianą żarówek, i tu moje pytanie do was.. może ktoś przerabiał ten temat.

Zastanawiam się nad zakupem z ebay żarówek Philips Diamond vision, światło podobno wygląda fajnie niestety droga słabo oświetlona(tak słyszałem)

Druga opcja to xenony o mocy 20W a nie 35W jak to w normalnym xenonie - tak, taka żarówka nie wymaga auto-poziomowania i spryskiwaczy.

a moze inne propozycje? Pozdrawiam Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dla wszystkich zainteresowanych polecam osram cool blu hyper. Żarówki świecą o wiele lepiej od standardowych i wyglądają jak xenon, polecam!

 

Dodano: 10 mar 2017 - 11:32

http://ifotos.pl/zobacz/IMG2cyhxxxxx01703_aqnh.jpg

 

Dodano: 10 mar 2017 - 19:23

http://ifotos.pl/zobacz/IMxG7b53xxxxxny603_asxrw.jpg

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna lampa kosztuje ok 600-800zł czyli ok 1500zł za komplet plus w optymistycznej wersji tylko kodowanie. Gorzej, jeśli jest potrzeby system poziomowania gdzieś w okolicach nadkoli jak w przypadku xenonów. Trzeba czekać na podpowiedź właścicieli pure led.

Kolejne przemyślenia: Na pewno potrzeba systemu automatycznych świateł.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie bawiłbym się w takie zmienianie lamp po kosztach.. nie mówię tutaj o nowych w ASO bo to faktycznie koszt ogromny, ale na internecie są oferty za lampy FULL LED w idealnym stanie za 1200-1500zł jedna. Licząc za dwie 3000zł plus sprzedając swoje stare myślę, że można odzyskać 1500zł. Więc jeżeli za 2000zł - 2500zł możemy mieć FULL LEDowe oryginalne lampy, to naprawdę opłacalne. Nawet gdyby ta cena razem z jakimiś "przeróbkami" miała skoczyć z powrotem do 3000zł, to i tak dobra cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka zamiana byłaby opłacalna pod warunkiem, że to jest tak faktycznie plug&play. Wychodzi mniej więcej tylko co przy zakupie auta - pakiet Techno 4000zł jak odejmiemy HUD to jest pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy poza rezultatem natury powiedzmy estetycznej, rzeczywiście jest taka różnica na korzyść LED?

 

Prawdę mówiąc sam chciałem je wciągnąć przy zakupie Meganki. Ale wyprzedażowych nie było z LEDami a nowy model oznaczał wykupienie całego pakietu (Renault zmieniło politykę dla modeli z 2017 roku), plus utrata wyprzedażowych upustów. Jak podsumowałem, kosztowałoby mnie to ok 13tyś zł więcej za mój kaprys i odpuściłem.

 

Przesiadłem się z auta tej samej klasy ale dość już leciwego - 13 lat. Porównanie działania tych reflektorów (jedne i drugie H7) to i tak przepaść - na korzyść Megane oczywiście. A jak ma się to do innych samochodów tego samego segmentu ale zbliżonych wiekowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj pytać w Renault o wymianę lamp na FULL LED. Niestety Pan z serwisu powiedział, że to kosztowna operacja.. zakup lamp, przetwornic, okablowanie, sterowniki, poziomowanie. Zdawałem sobie z tego sprawę, ale myślałem, że 3-3.5tyś będzie trzeba zapłacić. Realny koszt to 10-12tyś w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!