Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik zaczął kopcić na biało i stracił moc


waldek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem scenika z 2004 z silnikiem 1,9 dci 120 km KM i chodził do dnia dzisiejszego bez problemu a dziś w czasie jazdy stracił moc i zaczął dymić jak lokomotywa no i do tego zjadł olej z silnika czy ktoś coś wie o tym problemie, czytając forum wiele opinii stwierdza że to jest turbina czy to prawda

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale objawy wskazują na turbinę. Turbina wciągnęła olej z silnika. Jeżeli silnik został zgaszony na czas, to może wystarczy wymienić turbinę i wyczyścić układ dolotowy. W przeciwnym razie to silnik mógł się przytrzeć jeśli popracował bez oleju.

Szukaj informacji na forum, ten temat zostanie niedługo zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki orientacyjny przebieg auta?

Wcześniej nie było oznak brania oleju?

Konieczność sprawdzenia;

-stanu panewek, pompy olejowej, stanu turbiny,

-odmy olejowej, jakość oleju-czy nie ma opiłków metalowych z panewek ??

-drożność magistrali olejowej turbiny!!! rozrząd!!! ( stan paska ) ,

Zapoznaj się ;Główna przyczyna uszkodzenia turbo,

Kopci z rury na biało, brak mocy, metaliczne zgrzytanie w silniku

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go tydzień i na początku sprawdzałem olej i było w normie A teraz jak zaczął dymić, to po jakimś czasie będąc u mechanika zaświeciła się na desce informacja brak oleju i jak sprawdziłem na silniku to oleju nie było i tylko tak stwierdziłem, że znad olej. A jak po chwila to uruchomiłem to na desce wyświetliło się że olej jest ok no teraz nie wiem co robić, bo został u mechanika którego nie znam, bo to stało się w trasie

 

Dodano: 02 mar 2017 - 10:17

Przebiegi Auta to 204 tysiące

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc z puszczającą turbiną możesz uśmiercić silnik jego rozbieganiem, jak dobrze zassie olej z turbiny to już go nie zgasisz, będzie się sam napędzał olejem silnikowym aż wyzionie ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedź. Zrobię Jak piszecie jak go uzdrowię to opiszę co było przyczyną pozdrawiam

 

Dodano: 03 mar 2017 - 20:13

witam ponowie no i problem rozwija się bardziej dzisiaj jak pojechałem do mechanika to powstał następny problem , teraz nie wiem czemu ale pali się bezpiecznik przy akumulatorze do którego są dołączone kable czerwone od silnika i z tego powodu zginęła cała elektronika samochodu czyli zero kontrolek, zero świateł kompletnie wszystko zgasło tylko możne go zamknąć i otworzyć z karty. No i auto dalej stoi u nieznajomego mechanika i jeszcze jest pytanie związane z hamulcem automatycznym. Czy jak nie ma prądu w instalacji czy mechanicznie go wyłączę wyłącznikiem w bagażniku, czy nie żeby go zabrać na lawetę. Załączam plik z zdjęciem tego bezpiecznika i jego umiejscowienie, może ktoś miał taki problem proszę o info bo zaczynam się załamywać

post-63391-0-00430900-1488568334_thumb.jpg

post-63391-0-70972800-1488568361_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy mechanik nie może namierzyć dlaczego się pali bezpiecznik, ten co wcześniej pokazałem na zdjęciach. Proszę może ktoś miał podobną sytuacje, bo bez tego niemożna ruszyć auta i dalej stoi ale teraz u drugiego na podwórku, bo laweciarz go przewiózł i zdjął a mechanik szuka przyczyny i do dzisiaj nie może tylko nie wiem czy naprawdę czy tylko żeby mnie zbyć i przeciągnąć czasowo, bo ma dużo pracy proszę o jakieś wieści. Pozdrawiam i z góry dzięki jak by coś ktoś odpowiedział.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zagadać z elektrykiem jak słaby mechanik...

Albo zwarcie plusa do masy albo za duży pobór prądu podczas rozruchu i pali bezpiecznik. Nie podałeś kiedy go pali, czy podczas rozruchu czy po zamontowaniu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!