Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła wstecznego świecą na każdym biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Brak światła wstecznego....

Autko było u mechanika i podpiął dwa czujniki wstecznego (bo były wypięte - nie wiem kto i kiedy to wypiął... chyba że wypadły z gniazda, ale raczej to niemożliwe), sprawdził, czujniki sprawne, na wstecznym świeci.

Wyjechałem od niego i dopiero po kilku godzinach zorientowałem się, że dwie lampy wstecznego świecą przy wrzuceniu biegu wstecznego i 1-6. Na biegu jałowym żarówki nie świecą. Przy włączeniu przednich wycieraczek włącza się również tylna.

Na chwilę obecną wyjąłem dwie żarówki, żeby nie jeździć na wstecznym ;).

Po rozmowie mechanik stwierdził, że może coś w skrzyni biegów jest nie tak.

Czy ktoś miał podobny problem ?

Proszę o sugestie co może być przyczyną.

pozdrawiam

Irek

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden czujnik wstecznego a ten drugi to czujnik położenia dźwigni biegów "luz" służący do uruchomiania silnika. Pewnie wtyczka czujnika od świateł wstecznych jest podpięta pod czujnik luzu. Dlatego światła wsteczne świecą zawsze na dowolnym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny aniewa? Czujnik wstecznego jest w skrzyni jeden i posiada 3 funkcje, zależnie od tego gdzie pojawia się przejście na pinach może wskazywać wsteczny, wrzucony dowolny bieg, a i także właśnie luz.

No chyba, że diesle mają inaczej...

 

Dodano: 02 mar 2017 - 12:13

Tutaj masz rozpiskę pinów tego czujnika http://megane.com.pl/topic/18029-czujnik-swiatel-cofania-w-skrzyni-biegow/, sprawdź sobie czy przejścia na pinach zmieniają się zależnie od tego co masz wrzucone.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Samochód oddany do mechanika.

<><><><><><><><><><><><><><>

Podobno fizycznie nie jest możliwa zamiana tych dwóch czujników.

<><><><><><><><><><><><><><>

Macie jakieś inne pomysły ?

<><><><><><><><><><><><><><>

Grzebanie w skrzyni ? wymiana skrzyni biegów ?

<><><><><><><><><><><><><><>

pozdrawiam

Irek

 

Edit:

Diagnoza mechanika - coś padło w skrzyni, żeby poprawnie świecił wsteczny rozbieranie skrzyni /podobno nieopłacalne/, lub wymiana skrzyni - szacuję że wyjdzie to ok. 1000 PLN.

<><><><><><><><><><><><><><>

Ma ktoś jakiś pomysł co można z tym zrobić ? 1000 PLN to trochę dużo jak na naprawę żarówki wstecznego.

<><><><><><><><><><><><><><>

pozdrawiam

Irek

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

 

Dodano: 14 mar 2017 - 22:48

Witam,

Samochodu jeszcze nie odebrałem, ale już zastanawiam się jak mam sam sprawdzić czy mam sprawne czujniki, czy są one pomylone itd.

Analizuję wpis oraz schemat modułu UPC przesłany przez użytkownika aniewa /z innego tematu/.

Jeżeli u mnie pomylone są wtyczki to:

 

Wrzucając jakikolwiek bieg zamykam obieg wtyczki biegu wstecznego - napięcie pojawia się na zasilaniu świateł cofania - wtedy święcą żarówki wstecznego.

Wrzucając bieg wsteczny zamykam obwód wtyczki biegu jałowego - gdzie w module UPC pojawi mi się napięcie ?

Jeżeli napięcie się nie pojawi to jakie piny zewrzeć ręcznie, żeby to sprawdzić.

Poprawcie mnie jeżeli źle myślę.

 

pozdrawiam

Irek

 

Dodano: 05 kwi 2017 - 15:10

Witam,

Do rozwiązania doszedłem metodą prób i błędów. Wykręciłem czujnik ze skrzyni - czujnik sprawny. Prawdopodobnie coś dzieje się ze skrzynią biegów. Przy wkręceniu czujnika, nie do końca (do pozycji przed demontażem brakowało ok 15-20O) testowałem czy światło świeci - niestety nie. Następnie wkręcenie o kilka stopni - światło świeci na wstecznym i kilku biegach. Znowu wykręcenie, wkręcenie. Po kilku próbach wsteczny świecił, ale na "dociągnięciu" wstecznego..... aż w końcu udało się czujnik ustawić w miarę poprawnie - światło świeci tylko na wstecznym.... zobaczymy jak długo. Podejrzewam, ze nie jest to sytuacja normalna.

Do zachowania szczelności w miejscu wkręcenia czujnika włożyłem uszczelkę, której wcześniej nie było.

 

Po wykręceniu czujnika nie wyciekła ani kropla oleju ze skrzyni. Czy to dobrze ? Czy nie brakuje oleju w skrzyni ? Jak to sprawdzić ? Skrzynia chodzi lekko, wg. mnie poprawnie.

pozdrawiam

Irek

post-24946-0-77157400-1489527488_thumb.png

Edytowane przez irkovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś poszukać otworu zakręconego motylkiem. Jeśli poziom oleju jest OK to jego lustro powinno być właśnie na wysokości otworu. Wlewając olej do skrzyni robisz to tak długo, aż zacznie tam właśnie wyciekać, wtedy wiadomo, że jest OK. Na forum na pewno nie brakuje tematów o wymianie czy sprawdzaniu poziomu oleju w tej skrzyni, poszukaj sobie. Nie wiem jak wysoko w skrzyni biegów od 1.9 dci jest umiejscowiony czujnik biegu wstecznego. Może ponad lustrem oleju. W moim 1.6 czujnik jest nisko, w okolicach półosi, więc wykręcając go zaczyna się wylewać olej z otworu po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!