Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6 16v brak iskry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie chciał bym powiedzieć, że czytałem wiele forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie,a więc mój problem polega na tym że nie ma iskry ale zacznę od początku.

To było miesiąc temu jak były mrozy, moja mama pojechała do pracy wszystko było ok ale już nie mogła z niej wrócić. Pojechałem do pracy mojej mamy i zabrałem jej samochód na hol pod dom.

Następnego dnia poszedłem zobaczyć czemu nie odpala. Pierwsze co to sprawdziłem iskrę i okazało się że nie ma iskry więc szukałem przyczyny. Wymieniłem czujnik położenia wału i nadal brak iskry ale przy kręceniu rozrusznikiem zauważyłem że kontrolka od immo bardzo szybko mruga. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i wydawały się ok, później przeczytałem gdzieś na forum że są jeszcze bezpieczniki koło akumulatora więc wyciągnąłem akumulator i zabrałem się za bezpieczniki. Okazało się, że są zaśniedziałe (zielone) i ta cała skrzynka też więc wyjąłem ją wyczyściłem dokładnie i wymieniłem wszystkie bezpieczniki. Idę do środka próbuję odpalić Meganke i nic. Kręci jak kręcił ale przestała świecić dioda od immo i od tamtej pory nie świeci. Wczoraj mój tata pojechał po mechanika który wziął komputer. Mechanik podłączył kompa,a ten nie wykazał żadnych błędów ale nie pokazywał prędkości obrotowej i powiedział że to czujnik położenia wału więc pojechałem do sklepu i kupiłem nowy, zamontowałem i wszystko bez zmian. Nie mam już pojęcia o co chodzi z tym samochodem i co mam z nim dalej robić, mam nadzieje że coś pomożecie albo chociaż powiecie co powinienem sprawdzić. Z góry dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam

 

Opiszę moją megankę

Megane ph1 classic

poj.1.6 16v

rocznik 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci jak kręcił ale przestała świecić dioda od immo i od tamtej pory nie świeci.

I nie świeci też po wyjęciu kluczyka? Ja bym się w pierwszej kolejności zainteresował immo. Wcześniej szybko mrugała i to było powodem że silnik kręcił, a nie odpalał. Miałem w megance to samo, tylko u mnie diagnoza była szybka i trafna - padło immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!