Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania szarpanie na wolnych obrotach, mniej mocy


Matixs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Piszę do Was w sprawię samochodu mojej mamy. Otóż od samego zakupu w 2015r z samochodem były problemy część z nich udało się wyeliminować, a z częścią ciągle walczymy. Między innymi szarpanie na luzie i wolnych obrotach. Wydaje mi się że od pewnego czasu się to nasiliło. Domyślam się że przez internet ciężko coś stwierdzić i najlepiej pojechać do mechanika, ale może ktoś z Was przerabiał ten temat?

Druga sprawa to zauważyłem że samochód nie ma tyle samo mocy niż te 2 lata temu. Słabiej się rozpędza i jest trochę zmulony. Po części domyślam się w czym może być problem. Otóż silnik zużywa sporo oleju ok 1l na miesiąc.

Ponad to prawdopodobnie od nowości w samochodzie jest instalacja gazowa. Renówka jest z 2006 i w tej chwili ma ok 260 tyś przebiegu (wg licznika).

Najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje mi się sprzedanie tego samochodu, ale wątpię żeby ktoś go kupił w tym stanie. Niestety żeby kupić coś innego, lpszego nie ma funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy ten odrzutowiec ??

Szarpanie na luzie i wolnych obrotach ; czy na benzynie jak i na gazie ???

Od ilu km jest na gazie ??

 

Konieczne czynności to;

-wymiana filtrów powietrza i paliwa ,

-wymiana świec i przewodów zapłonowych na dobrej jakości np;beru,

-sprawdzenie stanu instalacji odmy olejowej, oraz stanu i szczelności przewodów doprowadzających powietrze do silnika,

-Otóż silnik zużywa sporo oleju ok 1l na miesiąc - a jaki to przebieg w km ??

-przeprowadzenie generalnego przeglądu instalacji gazowej i jej regulacja,

 

Są to zabiegi podstawowe, konieczne i mało nakładowe finansowo .

Po ich zrealizowaniu - zobaczymy co ewentualnie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wymiana świec i przewodów zapłonowych na dobrej jakości np;beru,

Nie pisz bzdur w MII/SCII nie ma już przewodów zapłonowych... już w MI/SCI ich już nie było.

Od ilu km jest na gazie ??

Ponad to prawdopodobnie od nowości w samochodzie jest instalacja gazowa
Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy ten odrzutowiec ??

Silnik to 2.0 16V 135KM

Szarpanie na luzie i wolnych obrotach ; czy na benzynie jak i na gazie ???

Na benzynie i na gazie jest tak samo.

-wymiana filtrów powietrza i paliwa ,

Zbliża się wymiana oleju więc to zrobimy.

-wymiana świec i przewodów zapłonowych na dobrej jakości np;beru,

Czy takie świece będą odpowiednie czy lepiej kupić coś droższego? http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-lpg-renault-megane-ii-1-4-1-6-2-0-i6716466694.html

-Otóż silnik zużywa sporo oleju ok 1l na miesiąc - a jaki to przebieg w km ??

Ogólny przebieg samochodu wg. licznika to w tym momencie ok. 260 tyś km. A w miesiącu średnio samochód robi ok 1500km.

-przeprowadzenie generalnego przeglądu instalacji gazowej i jej regulacja,

Robimy przeglądy regularnie i wg mechanika z instalacją jest wszystko dobrze.

-sprawdzenie stanu instalacji odmy olejowej, oraz stanu i szczelności przewodów doprowadzających powietrze do silnika,

Przy wymianie oleju mechanik również się tym zajmie.

 

Dzięki za odpowiedzi i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju bym nie zmieniał do czasu określenia gdzie on znika ( na dystansie 10.000 km dolewasz 7 litrów ) a więc masz świeży olej w misce. Przekroczenie o 1000 km wymiany to nie problem .

Czy nie ma śladów zaolejenia, wycieku oleju na silniku ? - usunięcie przyczyn wycieku

Jeżeli ich brak, to by wskazywało na zużycie uszczelniaczy zaworów, pierścieni tłokowych

Czy dobrze zapalał na mrozie ???

Świece Eyquem RFN58LZ = Renault 7700500155 - to te same świeczki tylko bez logo Renault

i zmniejszyć przerwę do wartości 0,7 - 0,8 mm, ze względu pracy na gazie

Zamiast wymiany oleju ; zmierzyć luzy zaworowe oraz dokładnie sprawdzić stanu instalacji odmy olejowej, stan i szczelności przewodów doprowadzających powietrze do silnika, przeczyścić przepływomierz

Kiedy był zmieniany rozrząd??

Jaki olej stosujesz??

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym silniku nie musi być specjalna świeca do gazu, zwykła też da radę w cenie około 10zł/szt (NGK, Beru, OE Renault).

Wymień wszystkie filtry: oleju, powietrza, kabinowy (tutaj może być najtańszy ale węglowy i raz do roku zmieniać), paliwa (jeśli jest pod autem, jak nie ma to jest w baku)

1 litr oleju na 1500km to już dużo. Plamy pod samochodem? Jaki dym z rury? Można sprawdzić ciśnienie na każdym cylindrze i po tym następna próba z olejem. Dodatkowo mechanik może wymontować kolektor i sprawdzić czy w nim nie ma dużej ilości oleju.

zmierzyć luzy zaworowe ............. przeczyścić przepływomierz

Andrzej-2010 poczytaj co mają silniki benzynowe i dopiero pisz co kto ma robić...

Jeżeli już to do wyczyszczenia przepustnica.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zapalał na mrozie ???

Odpalał bez problemów kiedy były te największe mrozy.

Kiedy był zmieniany rozrząd??

Jaki olej stosujesz??

Rozrząd był wymieniany przy 220tyś, a teraz jest ok 260tyś.

Obecnie zalany jest Mobil 1 10W40

Plamy pod samochodem?

Nic takiego nie zauważyłem, ale osłona silnika jest trochę w oleju. Niestety ja sam nie mam możliwości sprawdzenia samochodu od spodu i muszę polegać na mechanikach.

Jaki dym z rury?

Dym po odpaleniu jest niebieski. Zdarzyło się parę razy w tamtym roku wrzesień/październik że na zimny silniku zaraz po odpaleniu bardzo mocno dymił na niebiesko.

 

Z tego co rozmawiałem z mechanikiem chyba w sumie można by już szukać innego silnika, ale też nie wiadomo za bardzo na co się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpalał bez problemów w największe mrozy, czyli nie jest źle.

Jeżeli przebieg jest prawdziwy - to jeszcze sporo można pojeździć, jeżeli pozostałe podzespoły są OK

 

Dym po odpaleniu jest niebieski. Zdarzyło się parę razy w tamtym roku wrzesień/październik, że na zimnym silniku

zaraz po odpaleniu bardzo mocno dymił na niebiesko - czyli po zrobieniu tego co zaleciłem, koniecznie kontrola luzów zaworowych ( może to być powód mulenia ), należałoby wymienić uszczelniacze zaworów i solidnie następnie przegonić auto.

Wówczas okaże się czy trzeba zając się pierścieniami

 

Proponuje - bardziej przypilnować mechaników, aby być świadomym tego co robią

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie zapytał o dym to byś nie napisał... mamy cię ciągnąć za język. I mamy chyba rozwiązanie gdzie znika olej... ale...

Zacznij od zmiany tego twojego wymieniacza na dobrego mechanika. Pomiar ciśnienia, później próba z olejem - wyjdzie czy góra czy dół... ale i tak bez rozebrania na 100% nie da się określić co jeszcze... Więc bez analizy silnika nie ma co jeszcze go spisywać na straty, sam stwierdziłeś że nie wiadomo co kupisz. Ogólnie czasem lepszy remont niż szukanie innego ze znakiem zapytania...

No chyba że trafi ci się silnik z pewnego źródła i jeszcze w samochodzie gdzie można go odpalić i sprawdzić to można pomyśleć, ale takie ciężko trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przebieg jest prawdziwy - to jeszcze sporo można pojeździć, jeżeli pozostałe podzespoły są OK

Tego akurat pewien nie jestem.

Zacznij od zmiany tego twojego wymieniacza na dobrego mechanika.

No właśnie łatwo powiedzieć, a dobrego mechanika jest ciężko znaleźć. Muszę poszukać czy w mojej okolicy w ogóle taki jest i za zrobienie tego wszystkiego nie policzy mi równowartości samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był dzisiaj w serwisie. Głównym celem była naprawa klimatyzacji, ale została wymieniona poduszka silnika i teraz w końcu nie telepie całym samochodem i jest okej. Zrobili również uszczelnienie kolektora ssącego i teraz przynajmniej nie śmierdzi olejem.

Nie wiem czy to jest mylne odczucie i czy jest to chwilowe czy już tak będzie, ale samochód zauważalnie lepiej się zbiera i nie jest już tak mułowaty.

Na tą chwilę chyba nic więcej nie ma. Będę obserwował zużycie oleju i czy samochód nadal dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!