Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze spalinami


pepedros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w swojej megance ze spalinami. Są one przekroczone na poziomie 4x-6x norma, szczególnie na HC (zarówno na benzynie jak i na LPG). Sonda jest raczej sprawna, gdyż była wymieniana 2 lata temu, a spalanie jest w normie. Obstawiam, na katalizator, który się wykończył (1,5 roku temu stary kat się stopił w wyniku nieszczelności uszczelki koło silnika i wstawili niby jakiś uniwersalny wkład, ale zapewne nie było on najwyższej jakości, gdyż nie wiele dał).

 

Czy może być jeszcze jakaś przyczyna?

Jeżeli to faktycznie katalizator, to czy taki: BOSAL 099-025 będzie odpowiedni/wystarczający? Jest to norma Euro 2 czy celować w normę Euro 3 (jest już dwukrotnie droższy ;( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki z LPG emitują o około ;

- 90 % mniej szkodliwych cząsteczek stałych,

- 90 % mniej tlenków azotu,

- 60 % mniej CO2 - wylicza Andrzej Olechowski, dyrektor Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

Jego zdaniem, jeśli do silnika, który spełnia wymagania normy Euro 3 dodamy instalację LPG,

będzie on spełniał wymagania normy Euro 4 a nawet w niektórych autach Euro 5.

LPG a EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

**********************************

Silnik raczej był dość mocno nagrzany, bo do przeglądu musiałem kawałek dojechać. Bardziej moje pytania szły w kierunku, jaki kat wybrać na wymianę?

**********************************

Wg danych Bosala, to będzie 099-025.Cięcie

**********************************

Ale nie znam się w ogóle na firmach produkujących katalizatory, dlatego też zwracam się do bardziej doświadczonych, może jest coś innego niż Bosal godnego uwagi w dobrych pieniądzach?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie, 5.9 - Enter

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na strony internetowe sklepów i dostępny jest tylko BOSAL 099-025.

Jest to produkt stosowany do I montażu. Sprawdź czy masz katalizator marki bosal w aucie

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda jest raczej sprawna, gdyż była wymieniana 2 lata temu, a spalanie jest w normie.

Między - raczej sprawna, a w 100% sprawna, jest duża różnica. U mnie jak sonda chodziła niemrawo, to też miałem przekroczenia i diagnosta miał zastrzeżenia. Paliwa może paliła trochę więcej, nie było sprawdzane, bo meganka jeździ córka i na takie pierdoły nie ma czasu, ale rura wydechowa pozostawiała ślad na palcu - więc sprawdź u siebie jak to wygląda. Po wymianie sondy przekroczenia znikły, rura śladu na palcu nie zostawia, ale zaczęły się problemy ze stabilnymi obrotami przy zimnym silniku z których na razie nie opanowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sonda chodziła niemrawo, to też miałem przekroczenia i diagnosta miał zastrzeżenia - ale miałeś sprawny katalizator - pewnie, a w tym przypadku jest brak katalizatora oraz zużycie paliwa jest w normie

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!