Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczenie alternatora przy car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu zamontowałem sobie car audio (wzmacniacz, 2 głośniki, tuba) wszystko było w porządku, niestety teraz zaczął piszczeć alternator, pasek mam nowiutki to pomyślałem o rolkach i napinaczu, pojechałem do znajomego mechanika, który stwierdził, że wszystkie te trzy rzeczy są sprawne a dzieje się tak tylko przy załączony radiu, sprawdziłem i okazało się, że pisk jest tylko gdy załączam wzmacniacz.. Co może być powodem? Czyżby alternator nadawał się do regeneracji? A może jest po prostu za słaby na takie car audio (ale dziwne, że wcześniej nie dawał znać gdyby był zbyt słaby..).

 

Dodam, że parę dni przed zamontowaniem car audio sprawdzałem u elektryka alternator i napięcie miał dobre, jedynie akumulator mam strasznie słaby i nadaje się do wymiany.. Może to jego wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i okazało się, że pisk jest tylko gdy załączam wzmacniacz

Prawdopodobnie masz wzmacniacz o takiej mocy, że jak jest załączony to buda podskakuje, prawdopodobnie pasek klinowy jest za słabo naciągnięty i ma lekki poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak włączysz wszystko co możliwe tzn, wszystkie światła, kierunki, szyby ogrzewane, wsteczny, nadmuch na maksa plus zapalniczka - po prostu wszystkie odbiorniki jakie możliwe ale wzmacniacza nie to czy też słychać ten dźwięk? I jeszcze pytanie jakiej mocy (na wejściu, nie na głośnikach na wyjściu) jest ten wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że wymieniłeś świeżo pasek akcesoriów. Czy na pewno kupiłeś dobry, może jest za długi i tak jak pisał gimak może się za słabo naciąga, sprawdź jeszcze raz czy pasuje do twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kupował i zakładał mechanik w grudniu więc wątpię aby był zły, a jak byłem tydzień temu to posprawdzał napinacz,rolki, pasek i powiedział, że luz jest bardzo mały i wątpi, żeby to było przyczyną (może jednak ten mały luz powoduje ten pisk?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisz z paska nr seryjny (powinno go widać, najwyżej pokręć silnikiem, aż zobaczysz typ lub numer) i sprawdź po nr. czy pasuje. Od czegoś musisz zacząć.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!