Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem (?) z regulacją wysokości świateł mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zauważyłem dzisiaj wieczorem, jadąc przez las, pusta drogą, ze lewa lampa świeci ok, a prawa tylko blisko auta. z założenia prawa powinna świecić dalej.

chciałem lekko podkręcić stojąc przed garażem z włączonymi światłami. znalazłem inbus/imbus, kręcę i... NIC. czuc i słychac jakies mechaniczne opory ale strumień światła praktycznie bez zmian. dla porownania zlapalem sie za drugą strone i jest to samo. nie kręciłem na siłę, zeby nie ukręcić.

mieliście taki przypadek?

czy moze pominalem jakis krok typu odblokowanie czegos?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręcę tu w tym otworku niżej jest białe oczko na inbus

 

(zdjęcie z neta, zaznaczyłem na czerwono)

 

https://zapodaj.net/b17e5dc8jh,ojuibgthb5288.jpg.html

 

Dodano: 07 mar 2017 - 20:10

Dzisiaj sprawdzałem. Lewa podnosi, prawa trup. Można wymienić jakoś ten element odpowiedzialny za regulację? Dodam, że oba silniczki opuszczają i podnoszą.

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to naprawić ale trzeba zdemontować lampę. To pokrętło, którym kręciłeś ma na drugim końcu (już w lampie) kulkę, która jest wciśnieta w takie jarzmo, i teraz kręcąc w lewo lub w prawo opuszczamy bądź podnosimy lustro w środku lampy. Z jakiegoś powodu ta kulka wyskoczyła z jarzma albo się urwała. Jak wyskoczyła, to do zrobienia, jak pękła to raczej nowa lampa. Załączyłem zdjęcie z netu przeciętej lampy (inne auto). Myślę, że to da ci obraz o czym pisałem

post-32576-0-62992400-1488995306_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czesc. dziękuję za pomoc. kulka siedi na miejscu, patrzyłem. cos nie gra w samym tym białym plastiku którym się kręci/przeskakuje i nie podnosi. mozna to jakos obejsc? ręcznie podnieść po wysunięciu lampy?

Pozdrowienia.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 29 mar 2017 - 07:36

nikt nie pomaga to ja pomogę innym, na przyszłość:

 

były wyrobione ząbki na stożku w który wkłada się imbus / który kręci tematem. podebranie plastiku z innej lampy pomogło / akcja w serwisie specjalizującym się w renault = 40 zł. chyba uczciwie :) jestem zadowolony.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobnie z tym że światło jest prawidłowo ustawione (prawe) ale pewnego razu chciałem odrobine podnieść i nic sie nie dzieje, bylem z tym na gwarancji ale mechanik twierdzi ze to mechaniczne uszkodzenie co mnie zdziwiło bo gdyby bylo mechaniczne to ustawienie świateł zostało by albo w dolnym punkcir albo w górnym a światła sa dobrze ustawione silniczek do ustawiania też chodzi bez problemu. Nie wiem co robić jak sprawdzić czy kulka nie wypadła da sie to zrobić jakoś? Czy trzeba rozklejac lampe?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!