Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem w moim nowym MIV że delikatnie ścierają mi się opony na osi przedniej od strony wewnętrznej. Byłem w serwisie na ścieżce pokazało wynik -0,3 a powinno być -0,1 Serwis twierdzi że opony które mam (jeździły w Lagunie II bez ścierania) mogły być już starte w poprzednim aucie z czym oczywiście się nie zgadzam. Twierdzą, że gdyby to były opony na których wyjechałem z salonu należały by mi się nowe. Zbieżność zostanie ustawiona, jednak teraz pytanie o co mam walczyć z serwisem skoro opony były moje i wcześniej używane? Macie jakieś rady pomysły? Wina ewidentnie nie jest po mojej stronie a opony zjadło delikatnie ale jednak.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety serwis ma poniekąd dobry argument. Raczej nie będziesz w stanie udowodnić, że właśnie w tym samochodzie się wytarły. Zawsze mogłeś założyć wytarte opony, rozregulować zbieżność i liczyć na wymianę.

Z innej beczki, takie wytarcie opon wskazuje raczej na ujemny kąt pochylenia swożnia zwrotnicy, a nie złą zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Opony na śmietnik bo zostały 4mm. Kąt pochylenia ustawiony i założone letnie Micheliny :) już po sprawie.Gdybym ścieranie przed ustawieniem wystąpiło by na oponach "oryginalnych" to oddali by mi nowe, a tak nie mogę im niczego zarzucić jak pisał kolega wyżej więc nie walczyłem z wiatrakami bo i tak zimówki miały swój ostatni sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m to juz granica opony zimowej... Niestety bezpieczeństwo cenię wyżej niż pieniądze na nowe opony ;)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czy zmieniono konstrukcje nie wiem, ale kąt pochylenia można regulować.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI to lotto ,tylko pomyślałem że serwis "goli jelenia" za usługę na wykonanie której nie pozwala konstrukcja zawieszenia(jak w starszych), no chyba że serwis wychodzi z założenia że ustawia zbieżność a kasuje za wszystko lub kolega myli pojęcia ,należało by się sprostowanie bo zaraz inny user pojedzie kąty ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę cię sprostować że jeleń nie był golony i nie płacił bo kąt pochylenia był inny niż przewiduje to norma i wykonano to bezpłatnie.Do tego dostałem wydruk z ustawienia w którym jest napisane POCHYLENIE :)

Edytowane przez Prosto21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Mam ten sam problem co kolega. Mam zmieniona regulacje pochylenia w megane 4. Serwis za usługę chce 180 zł bo jak twierdzi,, wjechałem w dziurę,,  i się przestwilo. To w ogóle normalne że serwis chce kasę? Auto na gwarancji. Samochód podczas jazdy ściąga w bok i widać ze auto krzywo stoi. Serwis mówi ze wszystkie części są ok a konstrukcja pozwala na regulowanie pochylenia. 

Edytowane przez kamil007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil007 napisał:

Serwis za usługę chce 180 zł bo jak twierdzi,, wjechałem w dziurę,,  i się przestwilo. To w ogóle normalne że serwis chce kasę?

Normalne. W Toyocie też mi się lekko przestawiła i też firma musiała zapłacić. Nie musisz tego robić w ASO jak nie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!