Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Próba kradzieży Scenica


Boski

Rekomendowane odpowiedzi

Wciskasz szybko dwa razy zamykanie samochodu i powinien się aktywować deadlock.

Oczywiście zadziała jak pojazd jest wyposażony w takie zamki. Z doświadczenia powiem, że to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym, czy w serwisie będą widzieć, kto się kiedy podłączał do samochodu?

I czy jest możliwość zablokowania dostępu do samochodu dla danego komputera?

Raczej nie. Chyba żaden producent nie wprowadził takowej funkcji do swoich samochodów.

W PSA jest podobno liczona ilość inspekcji serwisowych/kasowań błędów i po iluś tam trzeba zmieniać kompa/czyścić go... coś takiego ale jak to jest dokładnie to nie potwierdzę, tylko o tym słyszałem.

Raczej nie ma takowej możliwości, co najwyżej możesz zrobić to co piszą wyżej dodatkowe odcięcie dla wszystkich podpięć, ale o tym trzeba pamiętać jeśli sami będziemy chcieli skorzystać z gniazda czy też przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem w scenicu autoalarm i blokadę skrzyni bear-lock.

Koszt łaczny 2.500 w serwisie.

 

aniea, mój scenic w deadlock zaopatrzony nie jest.

karilo, faktycznie, komputer nie rejestruje wpięć i wypięć. Jest tylko informacja systemowa o błędach, czy serwisach (info z salonu).

 

Śpię trochę spokojniej i mam nadzieję że naklejka z niedźwiedziem na drzwiach, spowoduje że jednak złodzieje będą omijać scenica. W końcu to tylko scenic a nie bmw X5.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ile kosztuje samo założenie tej blokady na skrzyni, bo rozumiem, że 2,5k dałeś za komplet z alarmem?

 

W końcu to tylko scenic a nie bmw X5.

Właśnie prędzej zaczają się na takiego Scenica bo auto popularne i łatwiej później spieniężyć łup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ile kosztuje samo założenie tej blokady na skrzyni, bo rozumiem, że 2,5k dałeś za komplet z alarmem?

 

Blokada kosztowała mnie z założeniem 830 zł.

Sama blokada z salonu 400 zł netto + vat 89 zł. (z faktury)

 

Tylko że ja to robiłem przez autoryzowany salon Renault, więc i koszt duży. Na allegro taka blokada stoi po 320 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!