Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Próba kradzieży Scenica


Boski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie!

Dziś w nocy ktoś próbował ukraść mi scenica.

Wybił małą trapezową szybkę przy lusterku i otworzył sobie drzwi od środka.

Wyłamali mi półkę na napoje by dostać się podpięcia do komputera. I to by było na tyle.

Nie wiem czy się podpięli, czy nie ten kabel wzięli, ale samochód na szczęście nie odjechał.

 

Jedno mnie strasznie niepokoi, a jest to fakt że wystarczy zbić szybę od zewnątrz i od środka otworzyć sobie samochód.

Czy jest możliwość, aby nie szło otworzyć drzwi od środka mimo zamkniętego samochodu z zewnątrz?

Czy można to jakoś w komputerze zaprogramować?

Trochę człowiek nerwowy jest teraz, więc w salonie renault dla spokojnego snu zamontują mi autoalarm. Czy nie stracę gwarancji jak będzie grzebane w samochodzie i montowany autoalarm przez autoryzowany salon?

 

I jakie zabezpieczenie najlepiej radzicie do dodatkowego zamontowania? (Tak wiem, że najlepsze zabezpieczenie to AC w full wersji (i takie w concordii posiadam), ale jednak chciałbym i spokojniej spać i ograniczyć przyszłe zapędy złodziei)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic odkrywczego nie napiszę, ale dla mnie sens mają tylko zabezpieczenia niestandardowe, własnej roboty, na które złodziej nie jest przygotowany. Tak uratowało się moje biedne Seicento kiedyś. Mieszkałem jeszcze w bloku i autko się komuś spodobało. Rano miałem wyrwany bębenek zamka w drzwiach pasażera, zapewne po to żeby na biegu kluczyk dorobić bo o dziwo w stacyjce siedział kluczyk... Pasował, ale nie odpalał przez immo. Maska była otwarta, więc grzebali przy immo zapewne, ale nie poddała się dorobiona samodzielnie blokada z grubej stali. Blokada miała za zadanie złączyć ze sobą gałkę zmiany biegów na wstecznym z zaciągniętym ręcznym. Widać było ślady piłowania na mojej blokadzie, ale ta się nie poddała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym samochodzie miałem założoną blokadę dźwigni biegów na kluczyk. Kolega w swoim A6 miał zamontowany mechanizm, który wymagał przyłożenia kluczyka w sekretne miejsce, aby można było go uruchomić. Było to takie nietypowe rozwiązanie, które cztery razy uratowało kumpla przed kradzieżą samochodu. Złodzieje, po prostu nie wiedzieli jak można uruchomić samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten Bear Lock, no i widzę,że u mnie punkt montażu jest m.in. akurat w serwisie renault. Czyli z gwarancją czy utratą nie ma chyba problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, aby nie szło otworzyć drzwi od środka mimo zamkniętego samochodu z zewnątrz?

Wciskasz szybko dwa razy zamykanie samochodu i powinien się aktywować deadlock. Czyli dokładnie to o czym mówisz. Ale HandsFree już nie będzie działał do następnego odpalenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się złodziej uprze to na lawecie auto wywiezie. Najlepiej nie tracić kasy na żadne pseudo zabezpieczenia tylko wykupić AC i ma się przynajmniej spokój od wszystkiego czyli kradzieży, wypadku, spalenia itd.

 

Jak masz AC to dokup sobie to http://allegro.pl/imitacja-blokady-blokada-skrzyni-biegow-lip-lock-i6745912748.html i będziesz miał spokój :)

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LIP-LOCK, genialne :D Akurat Bear-Lock nie jest pseudo zabezpieczeniem według mnie, są w sieci filmiki jak próbują to rozwiercać, wybebeszać na siłę, wrzucają nawet do ciekłego azotu i nic. Zabranie na lawecie jest zawsze trochę przypałowe, ktoś musi być naprawdę zdeterminowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lawetę czujniki przechyłu, albo parkowanie by utrudnić.

Gratuluję właścicielowi powodzenia. Zazwyczaj czyta się o niemieckich autach, a tu niespodzianka.

Używałem blokady biegów, nie polecam. Nie to że ją sforsowali. Sam przestałem zamykać, bo tylko do sklepu na minutkę, do domu na chwilę, tylko na noc.

Jeżeli to ma działać to samo ma się uzbrajać bo zamknięciu auta.

Gniazdo diagnostyczne jest ułatwieniem dla takich oprychów. Programatory do dorabiania kart, emulatory z alledrogo. Szkoda że w scenicu nie schowali go dalej pod

przesuwanym schowkiem. Wyłamali podstawkę bo schowka nie mogli przesunąć bez prądu i dostali się w końcu. Może warto zaryglować to gniazdo, dyskretnie zamontować

rozłącznik na przewodzie od komunikacji.

Dodatkowy prosta blokada zapłonu też jest dobra. Ale musi być przemyślana, by przed uruchomieniem auta nie wykonywać dziwnych czynności wzbudzających zainteresowanie pasażera.

Albo witamina AC. Którą pewnie i tak będziesz zażywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w maluchu miałem taki domowego montażu elektrozawór na linii paliwa ze zbiornika.

Bardzo tanie rozwiązanie z ukrytym klawiszem włączenia tego zaworu.

Jak była próba kradzieży tego auta , to znalazłem je 200 metrów dalej, stanęło z braku paliwa :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz szybko dwa razy zamykanie samochodu i powinien się aktywować deadlock. Czyli dokładnie to o czym mówisz. Ale HandsFree już nie będzie działał do następnego odpalenia silnika.

 

O i czegoś takiego szukałem.

Zamontuję sobie jeszcze blokadę skrzyni biegów.

W końcu to scenic a nie BMW X5, to kto normalny będzie dążył do tego aby uprzeć sie na ten typ.

 

A pozatym, czy w serwisie będą widzieć, kto się kiedy podłączał do samochodu?

I czy jest możliwość zablokowania dostępu do samochodu dla danego komputera?

Edytowane przez Boski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!