Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aluski Oryginał 17


blake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem do mojej megane III oryginalne aluski już z oponami letnimi 205/55 w świetnym stanie 5x114,3 - r17, oponki continental 2014r - dwie 6mm i dwie 7mm czy to w miarę bieżnika ?? którą parę lepiej na przód, która na tył ??

Czy na liczniku nie będzie jakiegoś przekłamania w prędkości ?? Jakieś opinie na ich temat ??

post-98690-0-30645500-1489098861_thumb.jpg

post-98690-0-47746800-1489098866_thumb.jpg

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze ja bym dał na przód, na następny sezon jak będą się nadawać do użytku to zamienić przód z tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bezpieczniejsza jest lepsza przyczepność na tylnej osi ale to opony na lato a róznica tylko o 1 mm wiec nie odczuje się w żaden sposób różnicy w przyczepności, tak więc możesz spokojnie dać lepsze z przodu, żeby sie troszke wyrównały. Wydaje mi sie że te koła będą sporo wyższe, zmierzę obwód w cm moich 17 i Ci napisze ile to jest, zmierzysz swoje i porównasz rożnice. W każdym razie 205/55/17 to nie rozmiar do Megane III.

 

205/50/17 mają 201 cm w obwodzie i 63 cm wysokości.

Edytowane przez Juras386
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jaki rozmiar miałeś do tej pory, to policzymy dokładnie?

 

Generalnie jak zakładasz koło o większej średnicy, to wskazania licznikowe będą zaniżone, w stosunku do poprzedniej opony i dotwornie przy mniejszej średnicy koła vs poprzednia prędkość będzie zawyżona. Ale tutaj drobna uwaga. Prędkość jako taka będzie odwrotnie - większa przy większej oponie i mniejsza przy mniejszej oponie przy tych samych orbrotach silnika!

 

Aaa, ok. Chodzi o różniece 205/55 vs 205/50? No to licznik będzie zaniżał o jakieś 3%, ale generalnie licznik zawyża o 3-4km/h, tak przynajmniej wynika z moich pomiarów.

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz założyłem 205/55/17 wcześniej miałem 205/50/17 jaka będzie różnica i prędkość będzie oszukiwać w dół czy a górę i o ile mniej więcej.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!