Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek oleju


damian2011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej megance jest zapocenie pokazane na zdjęciu. Co może być przyczyną. Nadmieniam, że silnik pracuje bardzo ładnie zero innych problemów pali od strzała turbinka ciągnie jak trzeba nie ma dużego ubytku tylko tak jakby mgiełka w tym miejscu szczególnie jak go porządnie przegonie. Odma wymieniona na nową przewody do niej przeczyszczone. Domniemam iż to jest chyba egr. Czy to może turbina puszcz olej czy może tylko egr do czyszczenia lub wymiany. Szczerze mówiąc powyższe zapocenie występuje od momentu jak go kupiłem i zrobione już 15 tyś km i nic się nie dzieje niepokojącego.

post-88076-0-88654800-1489159306_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam fapa, a zdjęcie jest tylko poglądowe olej wcześniej był 5w30 ale teraz mechanior zalał 10w40 gdyż zapomniałem go poinformować o tym jaki jest zalany wiec postanowił zalać taki mam zamiar wrócić na 5w30 ale na jednym i drugim mgiełka oleju była taka sama.Oprócz tego samochód nie stwarza żadnego problemu jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Dodano: 10 mar 2017 - 20:56

wykonałem zdjęcia jak to wygląda

post-88076-0-49618600-1489175673_thumb.jpg

post-88076-0-99752800-1489175686_thumb.jpg

Edytowane przez damian2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka jest różnica między tymi olejami ?

Wiesz czym to grozi Fap-owi ? oraz silnikowi ( turbodoładowany )

Przestudiuj temat Fapa !!!!

Nie odpowiedziałeś " Jaki kolor spalin? "

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalin nie widać żadnych po odpaleniu i przygazotanów może dlatego,że ma fapa.Zastanawiam ze nad zaslepieniem egr czy on może być temu winien czy raczej nie.Co do silnika nie ma żadnych innych dolegliwości spalanie ma dobre jak na moja jazdę zbiera się bardzo dobrze.Zero problemów od kupna nawet w mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 1,9 130KM, opisywałem jak zaślepić tego EGRa, poszukaj w moich tematach. Miałem ten silnik, zaślepiłem, nie było żadnych problemów.

Koloru spalin nie widać, bo od tego jest FAP, żeby syfu nie było z wydechu.

Olej powinien być 5w.

A olej w dolocie może świadczyć o tym, że turbina się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EGR wyczyszczony i zaślepiony,cały układ dolotowy przeczyszczony,turbina sprawdzona jak ocenił mechanik w stanie dobrym,brak luzów a w samym układzie dolotowym znikoma ilość oleju tylko na ściankach.Mam tylko pytanie czy ktoś wie może numer uszczelki zaznaczonej na zdjęciu

post-88076-0-57387500-1490819631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź tu:

https://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTIwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSUkifXx8bm9wcnM9PTEzMzR8fGJyYW5kPT1SZW5hdWx0

Wybierz typ swojego auta (w nr vin)

Później "manual"

Następnie "Antipollution" i kliknij w auto z dymem. Tam powinno być.

Pomógłbym, ale nie wiem jaki masz typ auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Olej do silnika musi spełniać normę Renault RN 0720 np; Valvolina - Syn Power Xtreme MST C4 5W-30 ; ACEA C4-10 ,

- odma i zawór odmy sprawny,

- filtr powietrza czysty ; im b.brudny filtr powietrza tym turbina ma większe tendencje do pobierania powietrza przez system odmy olejowej ,

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!