Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przełożenia w skrzyni 2.0 16V 136KM 99kW


Jarkoo87

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując megane II 6-cio biegową nastawiałem się na ekonomiczną i cichą jazdę przy prędkościach ponad 100km/h

Mianowicie wygląda to tak jak niżej

 

1500 obrotów na minutę osiągam przy prędkości:

1-bieg 10km/h

2-bieg 20km/h

3-bieg 30km/h

4-bieg 40km/h

5-bieg 50km/h

6-bieg 60km/h

 

Przy prędkości 100km/h obroty wynoszą około 3000 na 6-tym biegu!

Przy przekroczeniu 110 km/h hałas jest uciążliwy i to dość bardzo, do tego spalanie z przyczyn naturalnych wzrasta.

Polowałem na 6cio biegową megane ponieważ mój ojciec ma megane II 1.9DCI Gdzie 6-ty bieg wpina przy predkości okolo 100 na godzinę.

Poniżej 100km/h załączenie 6-tego biegu powoduje drżenie z powodu zbyt wysokiego biegu przy małej prędkości, czyli z powodu niskich obrotów. Mój silnik benzynowy "akceptuje" bieg 6-ty przy prędkości 60 km/h

Czy wy też tak macie? Czy ktoś majstrował mi przy skrzyni? Czy można wymienić na inną skrzynię? Jeśli tak to z jakiego auta?

Mam nadzieję, że tak ponieważ jeśli tak to wyszło fabrycznie to tę skrzynię konstruował chory na umyśle człowiek.

Edytowane przez Jarkoo87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6 biegu w benzynie masz to samo przełożenie co na 5 w pięciobiegowej , tyle że reszta biegów jest zagęszczona , taki chwyt reklamowy , mający wpływ na to że np w pięciobiegowej np. gdzieś jedziesz na trójce , a w sześciobiegowej włączasz 4 bieg , i tak to wygląda . Typowa sprzedaż produktu , przecież 6-tka jest droższa w produkcji niż 5-tka .....klient kupi.Ja też w moim scenicu 6-tkę włączam jak sam jadę na płaskim przy 55-60 km na godz.

 

Dodano: 10 mar 2017 - 22:03

Skrzyni nie konstruował chory człowiek , benzyniak ma znacznie mniejszy moment obrotowy i dlatego musi się szybciej kręcić niż diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szóstki montowane były tylko w wersjach 2.0. Więc mało możliwe aby coś było kombinowane. Wyszukałem, że ten silnik osiąga max moc przy 5500 obr. a V max wynosi 200. Wychodzi na to, że na ostatnim biegu przy 100 km/h nie powinno być więcej niż 2800 obr/min

Diesle to inna bajka. W mojej L II 1.9 dci przy 120 km/h nam ciut powyżej 2000 obrotów.

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowie się ktoś kto ma auto z takim silnikiem?

W pierwszej mojej wypowiedzi błędnie wpisałem wartość około 3tys obrotów przy 100km/h bo przy 110km/h jest prawie 3tys obrotów.

Mniejsza z tym, chodzi mi o te krótkie przełożenia przy prędkościach do 60km/h

Rozumiem że diesel a benzyna to dwa różne silniki ale jechałem już benzyną, która akceptowała 6 bieg przy prędkości co najmniej 100km/h i to jest w zupełności zrozumiałe

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym silniku jest trochę odwrotnie, szósty bieg nie służy do obniżenia obrotów przy wyższych prędkościach.

Jak pisał wcześniej kolega cezar jest to taki chwyt marketingowy. Szósty bieg możesz wrzucić już przy 60 km/h i samochód pociągnie.

Jest to normalny objaw i nie zmienisz skrzyni na inną bo raczej nie ma takiej możliwości.

U mnie praktycznie nie używam trzeciego i piątego biegu bo są w zasadzie zbędne. Rozpędzanie samochodu to:

1- bieg do ruszania

2- 40 km/h

4- 60 km/h

6- do końca :rolleyes:

Myślę ze zastosowania takiego zestopniowania skrzyni miało na celu jazdę na 6 biegu w cyklu pozamiejskim bez konieczności redukcji jeżeli wjeżdżamy np. w teren zabudowany.

Nie ma to nic wspólnego z obniżeniem zużycia paliwa na trasie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowie sie ktos kto ma auto z takim silnikiem?

W pierwszej mojej wypowiedzi blednie wpisalem wartosc okolo 3tys obrotow przy 100km/h bo przy 110km/h jest prawie 3tys obrotów.

Mniejsza z tym, chodzi mi o te krotkie przelozenia przy predkosciach do 60km/h

Rozumiem że diesel a benzyna to dwa rozne silniki ale jechalem juz benzyną, która akceptowała 6 bieg przy predkosi co najmniej 100km/h i to jest w zupełności zrozumiałe

Co prawda mm automat ale obroty przy tych 100 km/h ok 3000 obr/min 110km/h ponad 3000 br/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 13.03.2017 o 22:14, Jarkoo87 napisał:

wypowie się ktoś kto ma auto z takim silnikiem?

W pierwszej mojej wypowiedzi błędnie wpisałem wartość około 3tys obrotów przy 100km/h bo przy 110km/h jest prawie 3tys obrotów.

Mniejsza z tym, chodzi mi o te krótkie przełożenia przy prędkościach do 60km/h

Rozumiem że diesel a benzyna to dwa różne silniki ale jechałem już benzyną, która akceptowała 6 bieg przy prędkości co najmniej 100km/h i to jest w zupełności zrozumiałe

Jest dokładnie tak jak piszesz - mam ten sam motor. I jak już koledzy wyżej pisali ; wszystko w normie. Tzn. w "normie" ;) Bo po prostu Renault zamiast 5-tki w silniki 2.0 wkładał skrzynie 6 biegowe. Co w żaden sposób nie ma odniesienia zarówno do obrotów jak i do spalania. Sam kupując auto nie sprawdzałem niestety wcześniej jak sprawa wygląda i tak samo jak Ty się dziwiłem przy zakupie. Ale generalnie da się przyzwyczaić ;) W każdym razie wyżej (Megane 3) może być tylko lepiej. Ja powoli sprawdzam oferty na 3-kę z silnikiem Tce. Tam kultura pracy jest o wiele lepsza przy podobnym spalaniu - na youtube są filmy gdzie jest pokazane ile obrotów na 6 biegu ma wersja 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!