Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pasek rozrządu ściera sie


rolek10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zmieniałem kompletny rozrząd i po wymianie po przejechaniu 200km pasek zaczą się ścierać od góry i moje pytanie jest takie czy jest to naturalne czy jest coś nie tak

 

Dodano: 13 mar 2017 - 15:35

Zamieszcza dodatkowo zdjęcie tego paska jak teraz wygląda

post-92017-0-49297600-1489415734_thumb.jpg

Edytowane przez rolek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ciężko powiedzieć z tego zdjęcia, ja zakładam contitech i napisy są widoczne długo, do 10-20tyś to wyraźne praktycznie jak w nowym, gdybyś trafił jakąś rolkę felerną i by stanęła to szybko zeszlifuje. Miałem kiedyś dawno przypadek że się zatarła, ale to było chwilę przed wymianą i słychać to dobrze.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pojeżdżę jeszcze trochę i będę kontrolował ten pasek czy się mocniej nie zdziera, i teraz po tej wymianie tak od 1500-2000 obrotów słychać taki dziwny hałas ciężko go opisać jakby świst ale na pewno to nie jest turbina a powyżej już ustępuje i jak spada z obrotów to tez w tym momencie słychać

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 24 mar 2017 - 23:58

I stało się najgorsze dziś rano przejechałem 200m i meganka zgasła zaglądam pod maskę a tam paska nie ma okazało się ze pasek był za mocno napięty sie przegrzewał i dlatego się ścierał, połamał z nacisku mocowanie pompy wtryskowej i się starł.

Orjętujecie się jakie mogą być koszty czy opłaca się naprawić głowice czy kupić używaną.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zmieniałeś rozrząd? Jeśli tak to szukaj głowicy.

Jeśli zmieniał mechanik to niech on szuka głowicy :-)

 

Mam 2 głowice w częściach, jedną mam jeszcze na silniku po obróconej panewce, jakbyś potrzebował to zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w następnym tygodniu będę się zabierał za rozbieranie i wtedy zobaczę co i jak i co trzeba wymieniać i jak będę coś potrzebował to się do ciebie odezwę.Teraz to muszę lawete ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!