Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


micmar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem tu nowy. Planuje zakup Megane III i liczę na Waszą pomoc.

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-stan-wzorowy-faktura-vat-salon-polska-ID6yJErB.html#972be2e1dd

Cena jak za ten model/rocznik jest jedną z wyższych na otomoto. Czy nie za wysoka?

Silnik 1.6 - wyczytałem, że najlepszy pod względem niskich kosztów eksploatacji i awaryjności. Jeśli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu.

Czy któryś z kolegów może oglądał to auto lub ma jakiekolwiek informacje, spostrzeżenia nt. tego auta?

Edytowane przez micmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto OK, przeglądy u Zdunka.

-jeżeli komputer nie wyrzuca żadnych błędów,

-silnik równo pracuje ,

-auto dobrze się zbiera i jedzie prosto,

-bez problemu przechodzi kontrole na stacji diagnostycznej ,

To można brać.

Silnik jest sprawdzony i trwały, nadaje się do gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Właśnie co do równej pracy silnika mam zastrzeżenia. Dodatkowo silnik trochę się poci, być może, że to tylko jakaś uszczelka - nie wiem, nie znam się. Liczę na to, że ktoś z forumowiczów - fachowców oglądał to auto i potrafi powiedzieć coś więcej na ten temat.

Jeśli nie, pozostaje zabrać samochód do Adamowskiego do Starogardu i zlecić przegląd

 

Co do gazu - jest to jakaś opcja. Natomiast żeby rozwiać moje wątpliwości co do spalania benzyny. Czytałem różne opinie co do spalania w mieście - wiadomo zależy jak kto jeździ, ale opinie są dość rozbieżne od 7,5 do 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu - jest to jakaś opcja. Natomiast żeby rozwiać moje wątpliwości co do spalania benzyny. Czytałem różne opinie co do spalania w mieście - wiadomo zależy jak kto jeździ, ale opinie są dość rozbieżne od 7,5 do 11.

To się zgadza aczkolwiek mi nigdy nie wyszło powyżej 10 litrów, na benzynie oczywiście. 7.5 mało osiągalne.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu, żeby osiągnąć 10. Wszystko zależy od śr. prędkości (zapisują ją również w statystykach)

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/72230

 

 

BTW mimo, że kupiłem u Zdunka to i tak serwisuje u Adamowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to osoba prywatna (jak podane u góry ogłoszenia). Sprzedaż jest na fakturę VAT. Jeśli ktoś ma to na swoją firmę to ok ale tylko w takim przypadku. Myty na szybko mokrą szmatą w środku, widać na kierownicy i koło panelu klimy. Nawet nie wysechł, a już zdjęcia robione. To wcale nie musi być taki rarytas, warto mieć dystans i cierpliwie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wygooglowaniu numeru telefonu wychodzi, że gość ma firmę zajmującą się dystrybucją olejów - to tłumaczy fakturę VAT (ADNF). Na OtoMoto rejestrował się w tym roku. Moim zdaniem będzie to osoba prywatna. Samochód umył na myjni bezdotykowej i zrobił zdjęcia. Handlarz by raczej robił zdjęcia na swoim podwórku.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, prawdopodobnie nie handlarz. Natomiast co do pięknego stanu to nic nie zastąpi oględzin na żywo. Np. tam gdzie mokre od szmaty widać rysę niemałą. Oczywiście to używany wóz itd itp. Jeden człek będzie to mieć w nosie, a drugi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawała osoba prywatna.

 

Samochód kupiony po przeglądzie u Adamowskich.

Moje wątpliwości co do nierównej pracy silnika na niskich obrotach się potwierdziły( ogólnie niskie obroty przy zimnym silniku, bezpośrednio przy odpaleniu) - do wymiany jest koło zmiennych faz rozrządu. Podobno normalna sprawa w megane? Naprawię to przy okazji przeglądu na 90kkm od razu z rozrządem.

Inne uwagi:

wyciek oleju z pokrywy zaworowej (ponoć standard?)

 

Na plus oryginalna powłoka lakiernicza, bez żadnych poprawek. Autentyczny przebieg.

 

Dziękuję za Wasze komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 16 mar 2017 - 16:34

Jak ciebie to nie wkurza to można jeździć i zapomnieć o problemie.

 

Tak też mówili w serwisie, także tym się nie przejmuje. Bardziej interesują mnie te niskie obroty. Mówili, że to KZFR, ale super przekonani to nie byli. Ktoś miał podobny problem?

Edytowane przez micmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!