Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moduł domykania szyb.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam w miarę dokładnego schematu podnoszenia szyb w Magance 1,9dti (dwie szyby elektryczne). Zamówiłem na Allegro moduł domykania szyb i chcę zamontować. Magane to pierwsze moje auto w którym nie działają szyby elektryczne po wyłączeniu zapłonu. Masakra. Moduł ma za zadanie samoczynnie domknąć szyby po zamknięciu centralnego zamka. Może ktoś już montował moduł i ma gotowca gdzie się wpiąć najłatwiej?

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jerry <ok>

Dzięki. Tak właśnie zamierzam zrobić. Mam tam stałe +12V, +12 V po włączeniu zapłonu, masę, sterowanie centralnym (dokładnie jest to sterowanie wyzwalane masą) .

Tylko nie chcę przewodów ciągnąć aż do drzwi. Chciałem je znaleźć gdzieś po drodze bo do strony pasażera muszą przechodzić przez konsole i to bez łaski :( Więc albo poszukam na macajewa albo rozszyfruję schematy. Chyba, że wiesz gdzie jest jakieś złącze do którego mogę się wpiąć?

Moduł juz mam i jutro przetestuję na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zmieniłem zasilanie przewodu zasilającego podnośniki szyb w skrzynce bezpiecznikowej na z akumulatora bardzo proste.Moduł umieściłem w drzwiach kierowcy gdzie są wszystkie potrzebne przewody (szyba kierowcy,pasażera ,centralny) nie trzeba ciągnąć żadnych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nel.

Poszedłeś na łatwiznę <ok> Pomysł bardzo dobry i najłatwiejszy do wdrożenia :( .

Jedyny mankament to trzeba drzwi rozebrać a tego chciałem uniknąć.

Jak nie znajdę złącza to tak zrobię. W weekend moduł sobie zamontuje jak będzie troszkę więcej czasu. Dzięki.

 

Dodano:

Jeszcze nie zamontowałem a już muszę odesłać do naprawy. Sprawdziłem sobie na sucho i układ zachowuje się jak czasówka 10sekundowa Człon przeciążeniowy nie działa a wymusiłem 23A Przewody gorące. Bezpiecznik jest 25A więc zabezpiecznie powinno zadziałać wcześniej.

Dzięki Przezesie!

Może choć wiązkę położę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem zasilanie przewodu zasilającego podnośniki szyb w skrzynce bezpiecznikowej na z akumulatora bardzo proste..

Nel a zdradź jak tam rękę włożyłeś aby zamienić zasilanie? Nie da rady wyciągnąć skrzynki z bezpiecznikami. Za mało miejsca. Są tam też przekaźniki w tym do sterowania szybą kierowcy. U mnie są dwa bezpieczniki na lewą i prawą stronę. Na jedną stronę mogłbym tak jak Ty podać zasilanie na stałe i wtedy moduł umieściłbym w drzwiach. Wiązka od drzwi jest mocno skręcona z innymi więc zrezygnowałem z rozbebeszania jej i umieszczania modułu w konsoli..

Poza tym już wszystkie przewody mam zlokalizowane <ok> Teraz czekam na sprawny moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągam całą skrzynkę razem z UCH w dół i wtedy jest dostęp do wszystkich kabli a sterowanie szybą kierowcy przerobiłem na takie jak szyba pasażera.(włączniki są takie same)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Pozwolę sobie nie zakładać nowego tematu i tutaj zadam klika pytań odnośnie modułu domykania szyb. Na początku zaznaczam że jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o prąd w samochodzie. W moim classicu posiadam centralny zamek sterowany z pilota z funkcją antynapad. Jak rozumiem centralka domykania będzie reagować na sygnał zamknięcia centralnego zamka. A teraz moje wątpliwości. Następująca sytuacja: wsiadam do samochodu, odpalam sobie silniczek, opuszczam szyby, ruszam, po kilku sekundach centralny zamyka drzwi. Teraz jest pytanie czy centralka nie zacznie zamykać szyb?

 

Pozdrawiam mjq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nel udało mi się dobrać do bezpieczników i wyciągnąć skrzynkę. Dzięki! Rozszyfrowałem wszystkie już połączenia więc moduł spokojnie zamontuję.

Od strony pasażera konieczne jest dołączenie dodatkowego przekaźnika!

Wczoraj dzwonili, że wysłali mi (bo przysłali uszkodzony), więc jeszcze czekam.

 

mjg

Moduł domykania ma funkcję blokady przed takim zamknięciem. Na jeden z przewodów podaje się napięcie, które pojawia się po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Dopóki więc nie wyłączysz napięcia dopóty moduł nie zareaguje.

Jak masz pytania jeszcze i jakieś wątpliwości to pytaj <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Krzykad czy możesz podać konkretnego linka do allegro lub sklepu gdzie znajdę taki moduł? Szukałem na allegro ale nie znalazłem nic konkretnego. Moją uwagę zwrócił ten:

http://allegro.pl/item367138033_modul_domy...atestowany.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Już wrzucam konkretnego linka:

tarmach.pl/index.php?more=290_"]http://[ciach]tarmach.pl/index.php?more=290_

 

Tam są schematy, które można obejrzeć zanim się kupi aby wiedziec jak się montuje. Oczywiście można podłączyć dwa moduły aby sterować 4 szybami ale taniej kupic moduł, którym od razu można sterować 4 szybami.

Ja kupiłem ten polski moduł atestowany dla kolegi na giełdzie w Lubinie po utargowaniu za 55 zł Polecam bo jest dobry. Gwarancja 12msc.

 

Sobie kupiłem taki:

http://allegro.pl/item367494752_modul_domy...iwersalny_.html

Też polecam. Fakt, że trafił mi się uszkodzony ale naprawili i zwracają koszty wysyłki. Oczywiście gwarancja jest na 2 lata!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!