Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się poradzić bo może ktoś już to przerabiał. Mój Scenic optycznie leży z tyłu jakieś 2/3 centymetry poniżej standardowej wysokości.

Co prawda na tylnej osi mam butlę LPG o pojemności 55l oraz instalację haka więc parę kilo tam na stałe wisi.

Zastanawiam się nad zmianą tych sprężyn tylko nurtuje mnie czy nowe (standardowe) sprężyny coś poprawią czy efekt będzie ten sam?

Opcją są sprężyny od GS które są dłuższe o około 3 cm. Teoretycznie powinno to skompensować dodatkowe obciążenie.

Z drugiej strony boję się że będzie za wysoko. Poza tym czy poziomowanie xenonów będzie działało poprawnie itp. bo może czegoś

nie wziąłem pod uwagę.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jak założysz standardowe to nic nie da.

Przerabiałem u siebie z nowymi i oddałem je. Miałem taką możliwość :)

Nic nie pomogło.

Zdecydowałem się na rozciągnięcie o 2 cm.

Są firmy co się tym profesjonalnie zajmują.

Co do poziomowania to co ma nie działać :?:

Przecież za to odpowiedzialne są czujniki, no chyba że są walnięte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zdecyduję się chyba na te dłuższe od GS.

Wszystkie parametry są takie same różnią się tylko długością (+3cm) i ilością zwojów (8,5 vs. 9).

Nawet jeżeli będzie trochę wyżej to liczę że z biegiem czasu się ułożą.

Postaram się wrzucić zdjęcia przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem już po wstępnych pomiarach. Co zabawne różnica w poziomie to tylko pół centymetra. Pomierzyłem na samochodzie bez LPG.

Wizualnie jest to natomiast przepaść jeżeli chodzi o wygląd samochodu.

Wychodzi na to że poprawna wysokość to 68 cm. Może ktoś to potwierdzić?

W chwili obecnej plan jest taki żeby kupić używki od Granda i wrzucić na przymiarkę. Choć wydaje mi się że 3 cm to jednak będzie za dużo.

Myślę że ostatecznie skończy się na rozwiązaniu podrzuconym przez Prezesa o rozciągnięciu sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...