Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meganka GAŚNIE!!!


Larry

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim autem, gaśnie mi na wolnych obrotach przy zimnym silniku! I najczęściej na benzynie. Jest to zjawisko sporadyczne ale coraz częstsze. Auto odpala normalnie, jadę kilka metrów np na parkingu i gdy puszczam gaz silnik gaśnie (zimny silnik). Lub gdy w zimne dni jadę na paliwie dłużej, bo nie mam odpowiedniej temperatury, dojeżdżam do skrzyżowania wciskam srzęgło i auto gaśnie! Sprawa jest o tyle poważna że wraz z wylączeniem slnika przestaje działać wspomaganie a co za tym idzie skręcenie jest bardzo niebezpieczne. Jest też jeden powód dla którego zwracam się o pomoc, a mianowicie jak wspomniałem wyżej jest to zjawisko losowe a więc nie potrafię tego pokazać mechanikowi a gdy mu tłumaczę to spogląda na mnie jakbym bajki opowiadał. Jestem człowiekiem który ceni sobie spokój i moje auto nie może mnie zawodzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak krzyczysz :mrgreen: - lepiej poszukałbyś na forum i poczytał to wnioski sam byś wyciągnął od czego zacząć i co zrobić ;-) Ludzie zanim coś napiszecie poczytajcie czy tego nie ma na forum - toż to tylko chwila :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem troche czasu na forum i czytałem o różnych przypadkach gaśnięcia Meganek ale ludzie mają problemy na gazie a ja nie, na gazie jest ok! A co do porad to silniczek przeczyściłem, faktycznie był bardzo zasyfiony ale nie pomogło zostaje mi jeszcze przepustnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A próbowałeś obejrzeć tzw. czujnik podciśnienia i wężyk od powietrza który idzie od czujnika do kolektora.U mnie było podobnie i miałem dziurę w weżyku na zgięciu przy kolektorze. Pomogło. Czujnik jest z prawej strony u góry pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wymieniłem go jakiś czas temu, ponieważ nie był dziurawy ale wygięty w sposób nie naturalny, co w jakimś stopniu zmniejszało jego przekrój. Niestety nic to nie pomogło.

 

[ Dodano: 2007-02-22, 08:31 ]

Witam!

Ma ktos może jakeś pomysły? Bo szczerze mówiąc sprawdzam co mogę, a resztę rzeczy mam wypisanych na kartce którą dam mechanikowi, no bo co tu dużo gadać fachowcem ie jestem i nie jestem w stanie zlokalizować pewnych elementów, a co dopiero sprawdzić czy dzałają poprawnie. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe porady i proszę o dalsze!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!