Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej - wyłączone - problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie muszę zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem i to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam następujący problem: kupiłem megankę 2 (2004 rok, 1.6 benzyna) we wrześniu tamtego roku, wszystko było ok, światła dzienne włączały się automatycznie przy włączeniu silnika, a po zmroku wyłączały i włączały mijania. Od jakiegoś jednak czasu włączają się tylko światła mijania, a ja nie mam pojęcia jak włączyć te do jazdy dziennej, co się mogło stać? Ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc...

 

Eliasz

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijania automatycznie po uruchomieniu silnika, wcześniej włączały się te do jazdy dziennej, ale coś się pozmieniało.

Edytowane przez koors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk reaguje tylko jeśli stoimy lub poruszamy się z małą prędkością i trzeba go dłużej przytrzymać do 10/15sek. Ale jak byś miał to wyłączone to by po odpaleniu samochodu wcale się nie zapalały, czyli reagowały tylko na przekręcenie manetki na odpowiednią pozycję.

Może coś się pokombinowało i może warto spróbować odpiąć na paręnaście minut akumulator, czasem pomaga z dziwnymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nawet nie wiedziałem, że on reaguje w takich warunkach. Możliwe, że sam coś pokombinowałem, pobawię się tym jak wrócę z pracy, może się uda coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk reaguje tylko jeśli stoimy lub poruszamy się z małą prędkością i trzeba go dłużej przytrzymać do 10/15sek. Ale jak byś miał to wyłączone to by po odpaleniu samochodu wcale się nie zapalały, czyli reagowały tylko na przekręcenie manetki na odpowiednią pozycję.

Może coś się pokombinowało i może warto spróbować odpiąć na paręnaście minut akumulator, czasem pomaga z dziwnymi problemami.

podczas jazdy można włączyć tryb AUTO, ale wyłączyć się nie da

 

@koors

jak masz tam napisane AUTO to wciśnij na 5 sekund i zobacz efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przełączałem ten tryb auto, działa normalnie jak powinno, ale dzienne i tak się nie włączają. Może to problem z bezpiecznikiem? Jest taka możliwość w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teraz masz w trybie AUTO (mijania się same załączają/gasną) i dzienne nie świecą, to jest problem po stronie zasilania tych dziennych. Sprawdź połączenia lub bezpiecznik od tych świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!