Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupić Megane ?


renmaister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadałem Nissana Almere 2.2 Di z 2001 i jeździło mi się nim idealnie, nic w nim nie robiłem tylko jeździłem, obecnie mam pożyczonego od ojca Seata Toledo w benzynie 1.6, trochę za słaby dla mnie i źle mi się nim jeździ, wybór padł na Renault Megane, gdy ojciec pozwolił mi sprzedać Toledo, i zastanawiam się jak zmienić jego stereotyp do Renault, gdyż tym razem nie chcę odpuścić i chce auto takie jakie do mnie pasuje (wizualnie), zastanawiałem się nad silnikami 1.6 16v albo 1.5 Dci, czy w trzeciej generacji jest już wszystko w porządku w tym aucie? na co zwracać uwagę przy zakupie? czy w 1.5 nadal jest problem z panewkami? średnio rocznie pokonuje około 10tyś który silnik będzie dla mnie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie gdzie będziesz tym jeździł? miasto czy trasa. sam jeżdżę Megane III Grandtour 1.6 benzyna po Warszawie i specjalnie nie narzekam, oczywiście jak są potężne korki to spalanie wówczas ponad 10l, w trasie bez jazdy "emeryckiej" czyli normalnie 7.5l/100km.

Prosty silnik, ale nie jest to rakieta. Ja z rodzina jeżdżę tym już kilka lat i sobie chwale, regularnie wymieniam olej i części które wymagają wymiany i auto nigdy mi się nie zatrzymało w polu :)

1.5 dci tez fajnie jeździ, miałem Megane II z tym motorem, ale polecam diesla na dłuższe dystanse, a nie stanie w korkach, np w Warszawie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymieniasz olej? Ja dziennie pokonuje około 50 km autostradą + miasto w weekendy i wypady za miasto.

 

 

olej co 10000 km, elf evolution 900 sxr 5W40 + filtry (kabinowy, powietrza, oleju) + uszczelka pod korek spustowy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to szaleństwo :) (olej wymieniany nawet w dobrym stanie), ale tak już robię i nie widzę jakiegoś strasznego kosztu, robię wymianę mniej więcej co rok

i renia mi się odwdzięcza.

ale faktycznie znam takich co w ogóle nie wymieniają i dziwią się, że później motor stoi.

 

a przecież lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autostrada, to 1.5 dCi bierz. W MIII nie ma już tych problemów, co w MII, co potwierdzają tematy na forum. Kup zadbany egzemplarz, a może i rodzica przekonasz do Renault. :) 1.6 na autostradzie razi głośnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na rynku jest jakoś prostsza i bardziej sprawdzona jednostka od tego 1.6. Gdyby odrobinę mniej palił to uznałbym ten silnik za idealny do miasta. W trasy praktycznie nie jeżdżę a raz do roku nad morze jaskoś się doturlam. Znajdziesz zadbany z niedużym przebiegiem, to będziesz zadowolony.

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 280 km/h nie da się rozmawiać

Mój 1.6 w MII kilka razy do 200 km/h się dokulał, ale... ;)

Do miasta i na zwykłe trasy (np. krajowe, ewentualnie jeszcze ekspresówki) to fakt, 1.6 spisze się idealnie. Sam byłem zadowolony z tego silnika.

Mając codziennie do przejechania 50 km autostradą, lepiej podgonić ten dystans ekonomicznym dieslem, który przy tych prędkościach pali dużo mniej paliwa niż 1.6. Nie ukrywajmy, ale 1.6 przy tych prędkościach robi się głośny i paliwożerny. Z opisu przebiegów bardziej do tego profilu pasuje diesel. Autorze, przejedź się takim i takim, sam ocenisz. Na jeździe testowej spróbuj sobie odwzorować prędkości, z jakimi byś się poruszał.

My możemy doradzać, ale nikt Ci nie powie tyle, co własne doświadczenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!