Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupić Megane ?


renmaister

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli bierzesz pod uwagę kiedykolwiek gazować to tylko 110 KM.

MI - Megane I, MII - Megane II, MIII - Megane III, MIV - Megane IV, a SI, SII, SIII, SIV - odpowiednio dla Scenica, analogicznie GS (Grand Scenic). Typowe skróty, aby nie używać powtórzeń w pisaniu (i mniej pisać). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.6 co ile jest wymiana oleju i jakiej jest jej koszt? bo rozumiem że 1.5 dCi to zaleca się na około 15 tyś

 

Dodano: 15 mar 2017 - 23:08

a jakie są opinie na temat 1.9 dCi lub 2.0 dCi?

Edytowane przez renmaister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego, gdzie będziesz wymieniał olej, jeżeli w ASO, to będzie drożej.

ja wymieniam, tak jak pisałem wcześniej co rok (to mniej więcej 10k km), koszt oleju Elf 5l to max 120 PLN + filtry (oleju 20 pln, powietrza 35 pln, kabinowy 70 pln) + wymiana, łącznie jakieś 260 pln.

ceny ze sprawdzonego sklepu moto z netu - jest takich sporo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz co rok lub 15 tys. km po to, aby mieć spokój psychiczny. Możesz wydłużyć interwał wymiany oleju, ale dużo nie zaoszczędzisz, a z tyłu głowy zawsze będzie siedziało pytanie "czy nie powinienem wcześniej?".

Kolega wymienia co ok. 10 tys. km, bo najzwyczajniej w świecie mija wtedy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1.9 i 1.5 dci jeździłem 'obama', ale krótko.. Mi się nic nie działo, ale wszyscy znajomi mechanicy(trochę ich znam) stawiają te dwa silniki pod względem awaryjności na równi. Co do 2.0 dci m9r to zupełnie inna jednostka (zaprojektowana z nissanem, składana w koreańskiej fabryce samsunga, na łańcuchu nie na pasku rozrządu). Jest mniej popularna, ale nie słyszałem o niej złych opinii.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

II mnie nie interesuje, szukam jeszcze opinii i informacji na temat silnika 2.0 dCi w III generacji

 

Dodano: 04 kwi 2017 - 10:12

Nadal nie mogę znaleźć aktualnych opinii na temat silników, i na żaden nie mogę się zdecydować na 1.6 bo za dużo pali, na 1,5 dCi bo ponoć wadliwy tak jak 1.9 dCi a na temat 2.0 dCi nie ma opinii a ofert sprzedaży tylko 10

Edytowane przez renmaister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0dci tak jak ktoś już wcześniej pisał to konstrukcja Nissana , bardzo dobrze sprawdza się patrząc na Lagune III w których on częściej wystepował. Największa jego wada to słaba podaż (w Polsce nie był oferowany w MIII) więc jesteś skazany na auta z importu. 1.5dci cały czas był modernizowany i w Megane III już całkiem nieźle się sprawuje. Tak samo 1.9dci po zmianie w turbinie i układzie smarowania moim zdaniem jest dobrym wyborem (na forum nie ma wątków w MIII o jakiś mega usterkach).

Ogólnie kupująć diesla to bym skupiał się na stanie auta i historii serwisowej a nie tylko na silniku. Ceny 2.0dci też są sporo wyższe od 1.5dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od pół roku więc jak narazie tylko raz zmianiałem olej ale zamierzam co 15tyś to robić (koszt max 150zł to nieduży wydatek). Rozrząd będę robił niedługo właśnie koszt części to około 300 - 400zł + robocizna więc to raczej nie majątek. Ja narazie zrobiłem tylko 5 tyś. km ale wymieniłem tylko filtry i olej. Autko mi spala średnio 7l/100km ON przy codziennej jeździe w Krakowskich korkach i weekendowych wypadach (mam ciężką nogę).

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem z Krakowa, ale korki najczęściej omijam jeżdżąc do pracy obwodnicą więc pewnie będzie mi trochę mniej palił, własnie zastanawiam się nad 1.9 dCi czy lepiej szukać 2.0 i mieć np spokój z rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!