Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie przy hamowaniu, dojeżdzaniu do świateł,skrzyżowania


Rekomendowane odpowiedzi

Też walczyłem z obrotami, okazało się że krokowy i przepustnica były brudne, oraz oringi obydwa na przepustnicy były z kamienia, a nie gumy.

 

Po naprawie efekt natychmiastowy, chociaż czasami jeszcze komputer głupieje i daje za duże obroty, po kilku kilometrach wraca do normy. Panowie, to nie stare autka, trzeba im dać czas na adaptację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła. Otóż podczas czyszczenia przepustnicy uszczelki (te 2 oringi) wydawały mi się dobre, tylko delikatnie były spłaszczone - dlatego założyłem je z powrotem. Po jakimś czasie zrobiłem test szczelności poprzez psikanie benzyną ekstrakcyjną w aerozolu na łączenia przepustnicy i kolektora. Przy obfitym psiknięciu auto zgasło a zatem była nieszczelność na połączeniu kolektor przepustnica. Kupiłem 2 oringi i je wymieniłem. Po wymianie problem ustał natychmiast. Obroty spadają na biegu jałowym do ok 750 obr/min i ogólnie auto płynniej chodzi. Więc nie sugerujcie się tylko tym że oringi są do wymiany tylko wtedy kiedy są twarde i pękają lub rozlatują się w rękach. U mnie stare oringi wyglądały w miarę dobrze ale delikatnie były spłaszczone w porównaniu do nowych.

Dziękuje wszystkim za wskazówki i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, mam identyczny problem jak autor tematu. Autko takie same, tylko sama benzyna. Auto dosyc czesto swiruje, objawy takie same jak u autora, tylko u mnie jeszcze zapali sie kontrolka to dopiero zaczyna sie cyrk. cięcie

Obroty albo wbijaja sie na 3tys od razu po odpaleniu albo sa tak male ze auto rozpedza sie mega powoli, a jak juz sie rozpedzi to nie musze nawet gazu wciskac bo auto samo jedzie... jak dojdzie do 3 tys obrotow na np. 2gim biegu to zaczyna szarpac i musze dac wyższy bieg.

 

W lutym przepustnica byla wymieniana, komputer resetowany i byl miesiac spokoju. A teraz pare miechow znow sie mecze, a auta nie ma kiedy dac do mechanika, bo do pracy trzeba czyms jezdzic.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Regulamin dodawania zdjęć

Zapoznaj się z regulaminem forum.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!