Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z ciąglą praca wycieraczek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam to jest mój pierwszy temat na forum więc na wstępie przeproszę za wszystkie błędy jakie będą ;)

 

Mam problem z ciągłą nie przerwaną pracą wycieraczek szyby przedniej w Megane ii 1.6 16v.

Działają na szybkiej prędkości (manetka na samym dole) Lub wolniej na pozostałych ustawieniach manetki, nawet jak zgaszę silnik.

Unieruchomić można jedynie poprzez odpięcie gniazda na podszybiu.

 

Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem?

Edytowane przez Dawid89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, nie będę zakładać nowego tematu. Podepnę się u kolegi chociaż temat dotyczy wycieraczek to jest inny objaw.

Gdy jest sucho, nie działają :) , zaczyna padać i manetka w dół, szybkość na pierścieniu w pozycję pierwszą czyli raz i długa przerwa, a wycieraczki działają ciągle.

Na wyświetlaczu świeci się coś o auto deactivated foulty czy jakoś tak i zaświeca się kontrolka service.

Kręcenie pierścieniem długości przerwy między "machnięciami" nie przynosi żadnej zmiany. Ruch manetką w dół przyspieszenie pracy ciągłej wycieraczek.

Po wyłączeniu wycieraczek manetką, kontrolka service gaśnie.

Pamiętam że wcześniej gdy wycieraczki działały w trybie długiej przerwy to gdy intensywność opadów się zwiększała przerwa również się skracała aż do jej całkowitego braku.

Wnioskuję że czujnik deszczu działał poprawnie, nasuwa się pytanie czy mechanik grzebnął coś kompem w ustawieniach, bo żona była autem u mechanika i prosiła o odłączenie automatycznych świateł, czy ten nie poszedł dalej i nie dezaktywował czujnika deszczu?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka serwis pali się jak manetka wycieraczek jest na pierwszym położeniu. I gaśnie na następnych? Jeżeli tak to wystarczy wyciągnąć bezpiecznik od wycieraczek w kabinie. I po ponownym włożeniu wszystko wróci do normy. Sam mam co jakiś czas taką akcję (co jakieś 12-18 miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!