Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

airbag + service DF071 DF072


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyskoczył mi airbag + service. samochód został podłączony pod komputer i zdiagnozowane 2 błędy DF071 DF072, główna kość pod siedzeniem rozpinałem i podłączyłem lecz bez poprawy. czytałem na forum że może to być również uszkodzona taśma od kierownicy. nie wiem czy jest to związane z problemem ale zauważyłem ze kierownica się nie blokuje.

jest to mój pierwszy samochód nie z grupy vag wiec we francuzach jestem świeży :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błędy dotyczące obydwu obwodów czołowej poduszki kierowcy. Najpewniej zerwana taśma. Kostka pod siedzeniem nie bierze udziału w sterowaniu poduszką w kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę na youtube i przetestowałem taśmę. dobrze przeprowadziłem test?

Chcąc wymienić uszkodzona taśmę, trzeba wymienić cały zespół przełączników czy można sama taśmę ?

Pozdrawiam

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle już spokojnie kupujesz samą taśmę, jeśli umiesz lutować to sam sobie to zrobisz. Możesz też oddać ją do naprawy (poszukaj użytkownika cinas) i oni ci ją naprawią. Możesz też wymienić całość a to co ci zostało sprzedać, jakiś czas temu ktoś się nawet w tym temacie ogłaszał że skupuje całe zwijacze.

Ale najlepiej ocenić w którym miejscu się urwała, czasem jest to przy samej złączce z pinami i wtedy wystarczy ją troszkę skrócić. Na forum poszukaj tematu z tym związanego, tam ładnie masz opisane co zrobić aby ten problem w jakimś stopniu wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!