Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mokre i brudne cewki i świece zapłonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że osłona górnej części silnika w Scenic I PHII (zdj. 1) nie jest taka jak w Scenic II (zdj. 2).

W ostatnich dniach z uwagi na deszczową pogodę udało się potwierdzić, iż główne źródło wody dostającej się na cewki jest łączenie plastikowych

elementów podszybia. Są one skręcone śrubą i z tego miejsca woda kapie prosto na jedną z cewek. Wymieniłem wszystkie świece i cewki (póki co na inne używane, sprawne

egzemplarze) oraz uszczelniłem elementy podszybia sylikonem. Przeczyściłem boczne odpływy wody.

Mam nadzieję, że w tym przypadku to w znaczącym stopniu wydłuży żywotność cewek zapłonowych oraz świec.

post-74429-0-32598600-1490131754_thumb.jpg

post-74429-0-27875300-1490131782_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenic I i RX4, woda kapie na dwie pierwsze cewki poprzez złączkę właśnie plastikowych osłon podszybia. Zerknij najpierw czy jakich mechanior nie zrobił ci dziurki w tym gnieździe mocowania torxa. U mnie pracownik szwagra wkręcił w nie zbyt długą śrubę i przebił gniazdo na wylot, a fabrycznie jest krótki torx i gniazdo bez przelotu. U mnie też kapie na tą pierwszą cewkę. Do tego stopnia nie wiedziałem o tym, że aż śruba mocująca cewkę się urwała. Uwaga - nie pomaga założenie górnej osłony silnika. Jedno z dwóch wyjść, to tymczasowe - dobrać w sklepie hydraulicznym oring który uszczelni. A najlepiej zmienić całą dolną cześć rynny, na taką, która gniazda wkręcania torksów ma całe nieuszkodzone. O ile te boczne gniazda nie przeszkadzają, to jednak to środkowe jest ważne i niestety jest niewymienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mam ten problem z uszczelnieniem tych cewek.Dzisiaj wszystko rozebrałem i faktycznie na 3 cewce od wlewu oleju rudy nalot a na 2-ej mokro.Mam takie pytanie czy ktoś kupował osobno te oringi bo ja nie mam na żadnej cewce.Jeśli ktoś kupował prosiłbym o wymiary a w sklepie z częściami dla traktorów coś sie dobierze.Mój silnik 1,6 16V 107KM.Uszczelnienia muszą być bo naprawde na łączeniu podszybia wlewa się woda.Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!