Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tarcze tył Renault Fluence 1.6 110 km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od ponad roku jestem posiadaczem Renault Fluence 1.6 110 km. Nadszedł czas na zmianę tarcz i klocków z tyłu.

Z przodu już wymienione i nie było problemu z ich kupnem. Niestety na tył nie bardzo wiem co kupić. Może głupie pytanie, ale nie mam o tym zielonego pojęcia.

Problem polega na tym, że przy niektórych tarczach jest taka informacja:

Dodatkowe Elementy oraz Informacje: z łożyskiem koła

Dodatkowe Elementy oraz Informacje: z pierścieniem czujnika ABS

 

czy wystarczy mi taka normalna z Boscha ? bez łożyska i bez pierścienia czujnika

W warsztacie normalnie przełożą łożyska i czujnik ze starych jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił kompletne i nie bawił się w kombinacje ale to już jak tam kto lubi. Wyciśnięcie łożyska ze starej tarczy i wciśnięcie go w nową to trzeba już umieć zrobić aby nie uszkodzić go, oczywiście wykonalne ale czy warsztat się tego podejmie i w razie co pokryje koszty jak coś spierdzieli... Z pierścieniem będzie problem raczej od tak go nie przełożą, on jest chyba klejony (tutaj mogę się mylić) i tutaj może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniałem i też zrobiłem wersję bez kombinowania, chociaż swoje to kosztuje (740 zł. tarcze z łożyskiem TRW, prawie 150 klocki). Nawet nie wiem, czy da się przecisnąć, ale skoro producent zdecydował się zintegrować łożyska z tarczami, to pewnie żywotność obliczyli na oba elementy podobną i kto wie, czy byś za chwilę i tak łożysk nie musiał wymieniać. Stwierdziłem, że zapłacę trochę więcej, ale mam spokój przynajmniej na kolejne ponad 100 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie kombinowanie się opłaca? Ostatnio kupiłem zintegrowane tarcze oryginalne renault na alledrogo (wprawdzie do Scenic II) za 360zł + klocki FERODO premier za 94zł. Zastanawiałem się nad wersją kupowania oddzielnie ale jak liczyłem to wychodziło drożej. Same dobre tarcze czyste wychodziły ok. 300zł, a gdzie jeszcze łożyska. Przy przekładce pierścieni istnieje duże ryzyko uszkodzenia pierścienia i wtedy koszty rosną. Poza tym nie każdy warsztat będzie chciał się bawić ze zdejmowaniem pierścieni ze starych tarcz (no i pamiętaj, że dopłacisz za ich robotę przy zmianie pierścieni), a jak kupisz inne pierścienie to dodatkowy koszt. Myślę, że sprawdź dokładnie ceny pojedynczych części oraz całości. Na alle... ceny twoich kompletnych tarcz oryginalnych zaczynają się od ok. 450zł, a samo porządne łożysko to ok. 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!