Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Moje spalanie 1,6Sce przy normalnej jeździe z klimą cały czas, bagażnik pełny, na pokładzie trzy osoby.Nie pędziłem i nie blokowałem drogi,było też trochę spowolnień(korki)jak i szybszych odcinków (tempomat na 120)

20170805_165820.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich spostrzeżeń wynika że  u mnie według tankowania(przed i po do pełnego)jakoś to się w miarę pokrywa.

Błąd pomiarowy trzeba też uwzględnić(może dlatego wychodzi że Ci zaniża o 0.5l)bo nigdy niewiadomo czy pistolet nie odbił wcześniej,czy samochód stoi idealnie tak samo jak przy poprzednim tankowaniu itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz spalanie w 1.6 SCe.

 

Trasa KRK - Wenecja:

* Około 1050 km w jedną stronę, 90% autostrada. Tu średnia wypadła 6,6 L / 100 km. Średnia prędkość na końcu trasy 100 km / h.

* Tydzień jazdy po okolicy (sporadycznie, ok. 100km).

* Powrót 1050 km, 80% autostrada.

 

Na koniec (całość trasy):

6.8 L / 100 km.

Średnia prędkość 77.8 km / h.

 

spalanie-auta.jpg

Edytowane przez namelessone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie spalanie średnie na odcinku  1000 km ( połowa dystansu po Warszawie a druga połowa na drogach krajowych) wynosi 7,8 l/100km. Styl jazdy dynamiczny ale przewiduje dużo zdarzeń oraz warunków na drogach (jak zmieniające się światła czy zbliżający się teren zabudowany). Wg mnie rozbieżności wg producenta są b. duże (w innych samochodach przy tym samym stylu jazdy mocno nie odbiegałem od deklaracji producenta). Pytanie do Was jak uważacie jaki wpływ procentowo ma rozmari opon oraz ich ciśnienie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, bo raczej nikt nie robi przekładki gum specjalnie pod testy :-D

Można co najwyżej poprosić żeby wszyscy chętni użytkownicy wypisali swoje średnie spalanie i w jakim zestawie, co i tak nie będzie miarodajne, bo każdy jeździ inaczej.

U mnie średnie spalanie na 18'' na niskim profilu ze skrzynią automatyczną w mieście wynosi >10l, w trasie około 5,5l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ja zakładałem temat spalania 1,2 Tce 130 KM zapraszam, a myślałem ze spalanie w MIV będzie niższe w końcu autko jest podobno lżejsze od MIII i poprawiona skrzynia biegów.

Moje wyniki są tutaj: https://megane.com.pl/topic/69153-spalanie-renault-megane-iii-ph-ii-12-energy-tce-130-hb/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 08:24, Prosto21 napisał:

 

 

Ja ci te wątpliwości rozwieje jak obiecałem :-)  zobaczymy co powiesz :-) 

 

I gdzie te twoje spalanie ? Miałeś coś udowodnić. Zapomniałeś już czy może spalanie rzeczywiste z dystrybutora zburzyło twoją błogą nieświadomość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laguna 3 2.0 dci 150km paliła mi w mieście spokojnie ponad 8 ropki a w zimie nawet 9 dochodzilo, trasa normalnie 7.2 litra po autostradach. Czekam dopiero na moje 1.2 tce ale jak czytam wasze spalania to chyba nie ma na co narzekać. W końcu to benzyniak :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 13:14, sKarlosMegane napisał:

I gdzie te twoje spalanie ? Miałeś coś udowodnić. Zapomniałeś już czy może spalanie rzeczywiste z dystrybutora zburzyło twoją błogą nieświadomość ?

 

 

Spokojnie niedowiarku :-) nie latam ciągle autostradami ale w pazdzierniku będą fotki  :-) ja wiem że masz zazdro o głupie spalanie ale jeszcze trochę cierpliwości :-)

 

 

Dnia 23.07.2017 o 18:36, slawlik2 napisał:

Ja miałem takie spalanie na autostradzie momentami 160km/h

IMG_20170723_113450.jpg

 

Dnia 22.09.2017 o 13:14, sKarlosMegane napisał:

I gdzie te twoje spalanie ? Miałeś coś udowodnić. Zapomniałeś już czy może spalanie rzeczywiste z dystrybutora zburzyło twoją błogą nieświadomość ?

 

 

A to widziałeś czy tylko moje posty śledzisz ? :-) Da się! naprawdę :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 12:06, Prosto21 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

 

Teraz jak jeżdżę po mieście i na krótkich odcinkach to mam spalanie 8 litrów. Jak ktoś ma z tym problemy to niech sobie kupi elektryczny samochód nie będzie miał problemów ze spalaniem.

 

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.13 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!