Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Scenic I ph2 99r robić czy wystawiać jak stoi?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pewien dylemat... Rodzice mają srebrnego Scenica I ph II 1.6 16V z 1999 roku i przebiegiem 315 tys km... Auto nie jest zadbane... Jest w pełni sprawne, do poprawki układ wydechowy i obroty silnika - silniczek krokowy do wymiany posiada w miarę świeże opłaty i przegląd... W środku do grubego sprzątania - fotele całe, urwane nic nie jest... z zewnątrz zderzak przód i tył pęknięty, lampa z tyłu pęknięta, przednie zmatowione, szyba przerysowana ale nie pęknięta, prawy bok do polerki bo wyjeżdżając z podwórka brama się przymknęła i został lakier z bramy, rdzy brak, rozrząd zmieniony przy 300 tys km, olej na bieżąco wymieniany co 10 tys km... W rodzinie 6 lat... Pytanie za 100 punktów? Robić go i sprzedawać czy wystawić tak jak jest za 3500zł? Zdjęcia mogę jutro dodać :)

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się raczej nie opłaca robić. Umyć, wypolerować wyczyścić w środku i do ogłoszenia ;)

Większość ludzi szuka igły (nie ważne ile ma lat) więc radzę uzbroić się w cierpliwość.

Masz model "poliftowy"/benzyna więc zainteresowanie powinno być większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.olx.pl/oferta/renault-scenic-1-6-16v-lift-tanio-sprawny-CID5-IDlBEN4.html

 

jakby ktoś był zainteresowany na hasło megane.com.pl cena 3500zł :)

 

Dodano: 30 kwi 2017 - 17:02

Ludzie mnie przerażają... auto ma 18 lat, mechanicznie OK, długie opłaty, cena myślę że nie aż nadto wygórowana (szczerze to za 3200zl bym go sprzedał), a pierwsze pytania jakie padają to czy zderzaki są porysowane czy pęknięte lub dlaczego klima nie działa... wrr auto ma 18lat!!! A chce za nie dwie najniższe krajowe... gdyby był tam gaz moment i pewnie by go nie było... co raz intensywniej zaczynam się zastanawiać czy nie kupić chodź tych zderzaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem raz opla vectre 2000 rok, benzyna z gazem, za 7000 zł. Nigdy więcej. Auto w stanie technicznym idealnym, zadbane, 200tys przebiegu (wszystkie książki, rachunki, pierdoły potwierdzające przebieg), delikatny nalot rdzy na tylnym nadkolu. Ludzie dzwonili, pytali czy wymienione sprzęgło, tarcze, czy gaz nowy, czy jest paliwo, czy i jak bardzo był rozbity, czy nie mam takiego samego z szyberdachem, czy działa tylna lewa szyba, czy grzeją wszystkie nitki w tylnej szybie, czy ktoś kiedyś puścił bąka w kanapę, ile mi pali w mieście w trasie i na wsi. Często po półgodzinnej rozmowie słyszałem propozycje "4 tys i biere od razu". Przyjechał w końcu znajomy, obejrzał, kupił, jeździ do dziś, przy każdej okazji chwali zakup.

Luke16 przygotuj się na takich "handlarzy", jak sprzedasz to opisz te cyrki, bo to co ludzie wymyślają przy zakupie to jest jakaś paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pewna Pani dzwoniła... 15 minut rozmowy o wszystkim i o niczym. Na koniec pytanie czy ma gaz. Myślę przecież nic w ogłoszeniu o tym nie pisałem. I rozmowa zakończyła się a to nie bi szukam z gazem... no żal... dzisiaj był Pan oglądać do niczego się nie doczepil... no ale te zderzaki... chyba wycieczki mu się chciało bo mówiłem mu o tym przez telefon... ile te zderzaki po 200zł? Tym bardziej że to popularny kolor... albo smsy dam tyle i tyle i biorę...lub pierwsze pytanie za ile pójdzie... mamy to auto ponad 5 lat więc trochę o nim wiem... tym bardziej że jest pełnoletnie...

 

Dodano: 01 maj 2017 - 10:49

No i zadzwonił przed chwilą ktoś nawiedzony że za 2 tysie może być za godzinę... akurat parę brzydkich słów się posypało bo nie mam dzisiaj humoru. Sprawdzałem ceny średnie takich scenicow do rejestracji od 5500zl wzwyż i każdy ma od 150 do 220 tyś km przebiegu... mój z 2008 roku scenic bezpośrednio od pierwszego właściciela z DE miał 186tyś km... a każdy jak dzwoni: przebieg duży (w ciągu 18 lat rocznie wychodzi że zrobił ok 7500km co nawet dla mnie jest ciekawostką), zderzaki, rdza której praktycznie na nim nie ma jeden Pan był nawet zdziwiony bo jak to tak może być-on takiego miał to cały zgnity był, no i dlaczego klima nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!