Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny odgłos silnika na niskich obrotach


Espeen

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem Megane III phl i niebawem po zakupie zauważyłem ze do 1500 obrotów słychać dziwny metaliczny dźwięk. Coś pomiędzy pieczeniem a dzwonieniem. Powyżej 1500 cisza.

Pierwotnie sądziłem że tak ma być jednak dźwięk jest na tyle irytujący że nie sadze aby była to norma.

Czy ktoś miał podobny problem?

Niedługo wybieram się do ASO jednak pewnie nic nie zdiagnozują, w końcu silnik działa a auto jeździ...

Edytowane przez Espeen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jedź na sprawdzenie szybciej niż za niedługo.

Bo może się okazać, że to panewki albo tylko pompa wody lub coś innego małoważnego

W każdym razie nie jest to normalne.

 

BTW - poczytałeś na forum o podobnych przypadkach?

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum oraz gdzie indziej ludzie wspominają raczej o dziwnych dźwiękach na wyższych obrotach lub o stukaniu. Nie znalazłem nigdzie opisu podobnej usterki.

 

ASO umówione na przyszły tydzień dam znać co zdiagnozują. Najważniejsze że to nie jest normalne więc nie dam sobie wmówić że ten typ tak ma.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj gdy przejrzałem się tym dzwiekom dokładniej to zauważyłem że dźwięk jest słyszalny nawet do 2000 obrotów i zawsze podczas przyspieszania. Gdy ustabilizuje się prędkość i nie wciska gazu dźwięk prawie zawsze znika.

 

Dodatkowym problemem który utrudni pewnie diagnostykę jest fakt że gdy silnik jest cieply to dźwięk słyszalny jest dużo rzadziej.

 

Dodano: 08 kwi 2017 - 21:03

W końcu udało mi się dotrzeć do ASO aby zdiagnozować problem. Niestety jedyne co ASO stwierdziło to, że słyszą to dzwonienie przy czym kompletnie nie mają pojęcia co to może być tym bardziej czy to jest usterka czy nie. Rekomendacja ASO to zostawić u nich auto na około 3 dni i będą grzebać. Niestety nie brzmi to dla mnie przekonywująco tym bardziej, że dzisiaj jedyny pomysł jaki mieli to przeprogramować komputer (nie pomogło), odłączyć turbo (nie pomogło).

 

Chyba nie ma wyboru trzeba jechać do drugiego ASO we Wrocławiu może tam znajdzie się ktoś kto zna się na czymś więcej niż wymianach oleju i filtrów.

Edytowane przez Espeen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wcześniej ten wątek o przewodach paliwowych, nawet wspomniałem o tym w ASO, ale panowie od razu stwierdzili, że to nie mogą być przewody.

 

Ostatnio dźwięk jest słyszalny już praktycznie cały czas (niezależnie czy silnik jest ciepły czy zimny) więc bez problemu udało mi się to nagrać.

Przez około kilometr jechałem na drugim biegu i tylko dodawałem gazu (dźwięk się pojawia) i wracałem do niższych obrotów. Na filmie zaczynam od około 1000 obrotów ale pod koniec ten sam dźwięk słyszałem nawet gdy przyspieszałem z 3000.

Dodatkowo już od startu silnika słychać ciągłe ciche metaliczne dzwonienie (nawet podczas postoju) jednak ciężko ten dźwięk nagrać.

 

Dziwne dźwięki z silnika - filmik

Edytowane przez Espeen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie podobne dźwięki, też nie wiem co to może być. Im ciepłej na dworze tym dźwięk mniej słyszalny.

Napewno nie są to panewki czy wał. Zmieniałem silnik u mnie i dźwięk pozostał, więc musi to siedzieć w osprzęcie silnika. Podejrzewam te przewody paliwowe ale tamtym temacie nikt nie wyjaśnił konkretnie co wymieniali itd. Zrób zdjęcie twoich przewodów i zobaczymy czy mamy takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thumb_hosting_zdjec_1492112146__silnik_megane.jpg

 

@Fantasta wrzucam zdjęcie silnika mam nadzieje że wystarczy.

 

Jak chodzi o dalszą diagnozę, to jutro jadę do ASO raz jeszcze niestety tym razem nie do Renault tylko do Toyoty (kupiłem samochód używany w Toyocie z roczną gwarancją i oni pierwsi chcą spróbować zdiagnozować problem w związku z tym, że ASO Renault chce zatrzymać auto na kilka dni). Niestety nie liczę na powodzenie bo problem wydaje się być dość specyficzny. Tak więc zapowiada się dłuższy temat. Szczęśliwie nadchodzi ochłodzenie więc może będzie łatwiej zdiagnozować.

Edytowane przez Espeen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po wizycie w ASO Toyoty i bez niespodzianek. Nie są w stanie zdiagnozować usterki. Zdjęli paski osprzętu i dziwny dźwięk nie ustal. Odesłali mnie do ASO Renault a wiec za dwa tygodnie dam znać co zdiagnozowano. Auto jest na gwarancji wiec będę jeździł do upadłego aż znajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już po wizycie w ASO i wyrok brzmi następująco. Dźwięk wynika z działania układu paliwowego i nie jest to usterka.

Porady jakie otrzymałem to:

- zaakceptować

- zmienić auto na Megane IV (tam poradzono sobie z tym problemem)

- słuchać głośniej radio

Serwisant wspomniał że w przeszłości wymieniali przewody paliwowe ale nie dawało to zadowalającego efektu a czasem pogarszało sprawę.

Nie przekonuje mnie takie wyjaśnienie. W dalszym ciągu uważam, że nie jest to normalne i akceptowalne aby auto tak hałasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!