Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Układ chłodzenia, zawór odpowietrzający


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie interesuje mnie zawór odpowietrzający układ chłodzenia.

Z schematu wnioskuje, że zawór ten powinien znajdować się na wężu idącym do nagrzewnicy,

ale najwyraźniej gazownik w te miejsce wpiął się żeby doprowadzić płyn do reduktora.

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana termostatu i odpowietrzenie układu (wgl warto wiedzieć jak).

Faktycznie sprawdza się pozostawienie samochodu z odkręconym korkiem wlewu wody na odpalonym silniku, czy dobrze będzie odpowietrzyć go również na reduktorze??

Reduktor to najwyższy pkt u mnie, ale jeszcze jedna wątpliwość. Na którym wężu znajdował się ten zawór?? Na tym co idzie od termostatu do nagrzewnicy czy tym co wraca??

Jeżeli ktoś mógłby wrzucić zdjęcia jak to powinno wyglądać będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór odpowietrzający (śrubka M6) w tym silniku jest tylko jeden i znajduje na obudowie termostatu - przed termostatem.

A z wpięciem reduktora do układu masz coś skopane, jeżeli reduktor masz wpięty w wąż między termoatatem a chłodnicą.

Powinien być wpięty równolegle lub w szereg z nagrzewnicą - u mnie jest w szereg z nagrzewnicą.

 

Dodano: 23 mar 2017 - 16:23

Reduktor jak jest wpięty szeregowo, to odpowietrzać nie trzeba, bo zostanie odpowietrzony po uruchomieniu silnika (tak jest u mnie), a jak nie będzie się nagrzewał równocześnie z silnikiem, to wystarczy lekko ściągnąć wąż z króćca na reduktorze i wypuścić powietrze do pokazania się płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mógłby wrzucić zdjęcia jak to powinno wyglądać będę wdzięczny.

Gdzieś wrzuciłem zdjęcie z tym odpowietrznikiem na obudowie, ale nie umiem teraz znaleźć, ale tu jest link do innego tematu: http://megane.com.pl/topic/41192-wymiana-plynu-chlodzacego/page__view__findpost__p__312650

pierwsze zdjęcie, śrubka odpowietrzająca jest w lewo, skośnie do góry od rudej opaski sprężystej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!