Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie przycisków szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przestał mi działać przełącznik od tylnych szyb wiec kupiłem używany ale okazało się że spalone są w nim żarówki a w oryginalnym miałem diody wiec kupiłem 4 diody żeby wszystkie były równe i teraz jak uruchomię samochód i diody się świecą to nie działają mi szyby a jak włączę na zapłonie i diody nie świecą to szyby działają. Jakieś pomysły ? Za mocne diody ? Kupiłem takie na 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działało tylko nie były podświetlone,jest kilka różnych masz rację dlatego sprawdzałem. Jakimś dziwnym sposobem prąd który podswietla przyciski zakłóca ich działanie a na postoju wszystko okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś namieszałeś albo te diodki tak robią problemy, u siebie i u znajomych montowałem diodki smd z taśm z odpowiednim rezystorem w przełącznikach szyb i niema problemów. Ty kupiłeś na 12V, ja takowych unikam, jakoś nie mam do nich przekonania, wolę zwykłe diodki montować z rezystorem o odpowiedniej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luzik, dzwoń z dwa dni wcześniej, w wolnej chwili przygotuję sobie za w czasu komplet diodek z rezystorami, muszę tylko przypomnieć sobie jakie montowałem tam rezystroki aby nie było za jasno.

 

Ja używam takowych diodek smd i malutkich rezystorów

post-54541-0-37466100-1490736908_thumb.jpg

 

Efekt końcowy:

post-54541-0-29799900-1490736432_thumb.jpg

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody SMD 5050 pod przyciski??

To jakby pod każdy przycisk 3 normalne diody LED wstawić.

(dlatego mają 6 nóżek)

U siebie mam takie 3 (5cm taśmy) + jeszcze dodatkowy rezystor do oświetlenia dołu drzwi i tablicy rejestracyjnej, i świeci zdecydowanie za mocno.

Z zamieszczonych fotek widać, że masz zastosowany rezystor 1,3K +/-5%, a wszystkie 3 ledy w module masz równolegle połączone.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smd5050 a smd2835. Na ten rezystor to bym nie patrzył, zdjęcie było jeszcze z etapu początkowego i ostateczna wartość może być nawet pod 10k, mi zależało na leciutkim świeceniu a nie na przyciąganiu uwagi ładnym jasnym świeceniem. Nie chciałem kupować specjalnie diodek 3mm, bez sensu wydana kasa jeśli masz pod ręką pasek z diodami smd. U siebie robię na tych paskach po 2,5cm - 3 diody smd2835.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 28.03.2017 o 23:33, karllo napisał:

Spoko luzik, dzwoń z dwa dni wcześniej, w wolnej chwili przygotuję sobie za w czasu komplet diodek z rezystorami, muszę tylko przypomnieć sobie jakie montowałem tam rezystroki aby nie było za jasno.

 

Ja używam takowych diodek smd i malutkich rezystorów

post-54541-0-37466100-1490736908_thumb.jpg

 

Efekt końcowy:

post-54541-0-29799900-1490736432_thumb.jpg

Byłbym wdzięczny jakbyś sobie przypomniał lub zajrzał jakie to rezystroki finalnie bo wyszło kozacko 😎💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Podświetlenie przycisków szyb

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!