Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Polerka


blake

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, iż od pierwszego postu moja wizja problemu się nieco zmieniła, to powiem tak:

Sam pisałeś, że pięknie pomalował auto. To już sugeruje, że ktoś się zna na czymś. Kolejna rzecz - polerowanie jest kilkuetapowe i skoro człek mówi, że to nie koniec, to znaczy że nie widziałeś końcowego efektu.

Skoro się nie znasz na tym, to zakładam że słowo "mleczko" było użyte celowo. Bo gdybyś usłyszał Menzerna 3500 Super Finish to niewiele by Ci to mówiło. Dla przykładu - ja robię wizualizacje komputerowe. I gdyby mi klient przyszedł w trakcie pracy i zaczął wytykać rzeczy, na których się nie zna (wiedząc że to nie koniec), to by dostał klawiaturą w potylicę.

Reasumując, nie wpadajmy w paranoję. Spróbuj najpierw z nim porozmawiać na luzie, poproś by Ci wytłumaczył co chce zrobić bo się martwisz o samochód. Nic więcej w tym temacie już dodać nie mogę. Powodzenia <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal_C, Kolega pisał, że tamten chciał mu dać jakieś mleczko, żeby sam sobie fibrą wtarł. Więc to chyba nie tak, że go przyłapał w połowie roboty. Zresztą sam pewnie wiesz jak lakiernicy polerują. Niedawno odebrałem auto po drobnej szkodzie i sam musiałem poprawiać po ASO (holsy). Na marginesie to tu bym zaczął od 2500 a nie 3500.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to ma sens. Po tym co tu widać można wnioskować, że on raczej nie jest w stanie lepiej tego zrobić. Naprawdę trzeba się mocno postarać, żeby tak zmasakrować lakier. Trochę się bawię w auto-detailing, typowo hobbystycznie, wielkiego doświadczenia nie mam, ale nawet na samym początku jak byłem totalnie zielony, nigdy nie narobiłem na lakierze takiego bałaganu jak jest u Ciebie. Współczuję, bo bym chyba nie zasnął, jakby moje auto tak wyglądało. Znajdź jakąś firmę auto-detailingową u siebie, możesz popytać na facebookowej grupie "Auto Detailing FAQ / Pytania" o kogoś godnego polecenia i niech Ci z tym zrobi porządek ktoś, kto się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier na żadnym etapie polerowania nie powinien mieć takich rys. Lakier się matuje/glinkuje, potem stopniowo poleruje, ale na pewno nie powinno być widać kolistych, pojedynczych rys, które sugerują uszkodzenie powłoki. Faktem jest, że lakiernicy najczęściej nie wyprowadzają lakieru na lustro, ale na pewno nie powinni go porysować.

 

Jeżeli kolega twierdzi, że już zakończył pracę nad tym lakierem, to nic nie rób sam, tylko oddaj auto do kogoś zajmującego się car detailingiem. Na początku ocenią lakier i powiedzą ci w jakim stanie jest powłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!