Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odbiorem radia


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam standardowe fabrycznie radio ... niestety ostatnio mam problemy z odbiorem stacji radiowych - strasznie trzeszczą nawet rmffm ! proszę Was o porady co można zrobić ? zdiagnozować ? naprawić ?

 

Proszę również o porady czy w jakiś sposób mogę wymienić (możliwie bezinwazyjnie) radio na lepsze ? z lepszym wzmacniaczem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio również szukałem przyczyny słabego zasięgu, wymieniłem bata, rozkręciłem podstawę, sprawdzałem przewody... ogólnie sobie odpuściłem już z myślą ze będę musiał kupić nową podstawę anteny... Po paru dniach testowałem sprężarkę pod zapalniczkę i ku mojemu zdziwieniu po odłączeniu rozgałęźnika za 6zł problem z zakłóceniami znikł. Tyle lat o problemie sprzężenia wiedziałem lecz we własnym samochodzie nie skojarzyłem problemu... I tutaj ciekawostka dla tych co nie wiedzą... zakłócenia radia mogą powodować nawigacje, ładowarki, rozgałęźniki, różnego rodzaju urządzenia nieoryginalne podłączone na stałe do prądu i nie tylko. Swego czasu nawet słyszałem że są takie nawigacje które zakłócają sygnały nawet w samochodach obok ;) lecz w tym wypadku akurat chodziło o sygnał GPS.

Edytowane przez AdamiGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, czy w Renault Megane 3 GrandTour (2011, Dynamique) w klapie bagażnika jest fabrycznie wzmacniacz antenowy podłączony do szyby? Bo u mnie tego brak, a radio słabo odbiera (w zależności od terenu itd). Od kolegi Renault Megane 3 (Hatchback, 2013 po lifcie, wersja Bose) jest tam wzmacniacz, podłączony do szyby (tej wtyczki)). Proszę o pomoc i ewentualne namierzenie gdzie kupić taki wzmacniacz (z okablowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!