Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odszkodowanie z UFG.


mich64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

We wtorek miałem małą kolizję, sprawca nie miał OC. Szkodę zgłosiłem swojemu ubezpieczycielowi, który jest w takich sprawach pośrednikiem między mną a UFG. Może ktoś z szanownych forumowiczów wie jak długo będę czekać na odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 30 dni jeżeli wpłyną wszystkie dokumenty i potwierdzi się wina sprawcy w tym terminie. Ale jeszcze jest zawsze dodatkowe 14dni od otrzymania przez ubezpieczyciela jakiś ważnych dla sprawy dokumentów (dowodów...). Jeżeli miałeś AC to i tak UFG z tego co pamiętam nie będzie za to płacił. tylko ściągną z twojego AC.Np. To samo dotyczy UFG.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nic nie zmieniło, to jak masz AC to UFG wypiera się odpowiedzialności (powtórzę, jeżeli się nic nie zmieniło, bo w tym kraju nigdy nic nie wiadomo). Oczywiście wypiera się tylko tej części którą możesz dostać z AC. Nie może się wyprzeć np. odszkodowania dla kierowcy, za np. uszkodzenia ciała. Teraz za szkodę dostajesz pieniądze z AC. I tu od razu pamiętaj jeżeli potrącą Ci np. amortyzacje części, nie uznają holowania itp., bo takie masz warunki, to właśnie z tej części którą potrącą Ci z AC możesz domagać się od UFG z ubezpieczenia OC. Niestety istnieje ryzyko, że stracisz zniżki na AC. Chyba, że twój ubezpieczyciel otrzyma pieniądze od sprawcy kierując do niego regres o zwrot wypłaconego odszkodowania. Jeżeli sprawca zapłaci to teoretycznie nie miałeś płacone z AC, bo twój zakład ubezpieczeń dostał pieniądze z powrotem. W praktyce odzyskanie takich pieniędzy trwa latami, a tobie wisi na koncie szkoda. Teoretycznie (tutaj niech wypowie się już prawnik) mógłbyś żądać od UFG zwrotu kwoty którą straciłeś w wyniku utraty zniżek z powodu wypłaty z AC. W praktyce wyglądało to kiedyś tak, że przychodził delikwent który miał szkodę z nieubezpieczonym sprawcą. Ubezpieczyciel wysyłał papiery do UFG, a UFG najpierw co się pytał to czy poszkodowany miał AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to raczej beznadziejnie. W tym kraju obywatel, który wykupił OC jest karany tylko dlatego, że przestrzega obowiązującego prawa. Do tego gdybym nie miał AC UFG zwróciłby mi pieniądze. No super.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie argumentację podwyżek ubezpieczenia? Ponoć ubezpieczalnie przestawiły się na wyższą jakość usług...płacisz ciężkie pieniądze, a potem takie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując że fundusz każe ci naprawiać z AC i sprawca nie zostaje bardziej ukarany niż mandatem za kolizję... to ładna furtka się tworzy dla takich bez OC...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara za brak OC, np. powyżej 14 dni to 4000zł. Ponadto UFG lub ubezpieczyciel po wypłaceniu odszkodowania kieruje do sprawcy regres z obowiązkiem zwrócenia poniesionych kosztów odszkodowania. Przy szkodach osobowych mogą takie zwroty być na kwotę kilku milionów złotych. Inną sprawą jest to czy sprawca ma z czego zapłacić, czy posiada majątek itp. To samo jest jak spowoduje się wypadek/kolizję po pijaku - też poproszą o zwrot odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym kraju politycy w mediach biorą się za łby jak to oni dobrze nam robią a zwykły obywatel, który ich utrzymuje dostaje w d...pę. Założę się, że przepisy o UFG nie zostały zmienione ani razu na korzyść dla nas wszystkich oczywiście. Jednym słowem tragedia. Obawiam się, że bez wykupionego AC sprawa wygladałaby jeszcze gorzej. Trzeba by było zapłacić za naprawę z własnej kieszeni albo iść do sądu.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja niestety zamrożę marzenia o jakiejś kasie z odszkodowania.

Mam doświadczenia rodzinne , był kilka lat temu wypadek mojego wuja , wracał wieczorkiem, na DK7 wyjechał mu z pola traktor typu Ursus C360 ( który zresztą został rozerwany na 2 kawałki) bez oświetlenia, bez tablic, bez rejestracji, bez badań technicznych, kierowca był pod wpływem... itp, itd.

Pomimo kilku rozpraw sądowych, kilku lat , nic w temacie nie posunęło się do przodu.

Takie to jest państwo prawa, żeby nie dodać jeszcze sprawiedliwości.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!