Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem sobie wymienić oświetlenie tablicy na LEDowe. No to ręce do roboty i wyciągamy stare żarówki. Okazały się przepalone, więc prąd kiedyś był. Wkładam LEDy, nie świecą, odwracam, nie świecą... Trochę zdębiałem, poszedłem kupić najzwyklejszą C5W, wkładam, również nie świeci.

Teraz pytanie, co jest grane? Bezpiecznik z tego co czytałem jest ten sam co od alarmu pozostawionych świateł i pozycyjnych, one działają więc bezpiecznik jest dobry. Chyba jest inny bezpiecznik od oświetlenia tablicy rejestracyjnej? Tak wiem, na osłonie bezpieczników są ikonki... Te ikonki mówią tyle, co nic :).

Zdjąłem gumową osłonkę między kabiną a klapą i przewody są dobre, zaizolowane.

Ręce mi opadły, poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch żarówek oświetlenia tablicy odłączać akumulator? :o

 

Zapomniałem dodać, że nie działa również tylna wycieraczka, nie wiem jeszcze czy to silnik czy coś grubszego z kablami bo dopiero jutro się zabiorę za demontaż klapy bagażnika od środka. Oprócz tego wszystkie światła, elektryka cała itp działa poprawnie. Niedawno go kupiłem i zabieram się do doprowadzenia do dobrego stanu, ostatnio walczyłem pół dnia z obrotami i przepustnicą i chodzi jak marzenie, a tu głupie żarówki mnie pokonały :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie działa wycieraczka to sam sobie odpowiedziałeś gdzie należy szukać niesprawności oświetlenia tablicy rejestracyjnej.Całe zasilanie idzie w jednej wiązce i tam należy szukać przyczyny.Najpewniej jak zaświecą się lampki tablicy to i ruszy wycieraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wytrzymałem i trochę pogrzebałem dziś. A więc:

Prąd dochodzi do trzeciego światła stop, dochodzi również do centralnego zamka. Natomiast na wtyczce od wycieraczki nie ma prądu i na wtyczce od rejestracji też nie ma prądu. Wycieraczka ogólnie była odpięta. Także ktoś już grzebał...

Bezpieczniki sprawdzałem multimetrem i wszystkie są dobre (pod kierownicą).

Wiązka również wygląda na dobrą... Nigdzie w widocznym miejscu nie ma pęknięć izolacji. Ręce mi opadają, dlaczego światło stop ma prąd a wycieraczka i oświetlenie rejestracji nie ma prądu? Przecież to jedną i tą samą wiązką idzie. Ogrzewanie tylnej szyby też działa.

A i jeszcze jedno, jak naciskam hamulec to zapala się ikonka ogrzewania tylnej szyby, po odpięciu światła stop ta ikonka się nie zapala... Czyli coś w bagażniku podejrzewam (w klapie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony klapy jest wszystko w porządku, a od strony nadwozia nie idzie się dostać, za krótkie przewody, po wyjęciu osłony nic nie widać oprócz dwóch milimetrów przewodów.

Też stawiam na przetarcie, ale dostęp okropny.

Czy może być coś uszkodzone/wypięte w środku kabiny? W słupkach tylnych itp?

A który bezpiecznik odpowiada za tylną wycieraczkę? Bo na niej też nie ma prądu. Czy mogą to być bezpieczniki przy komputerze lub pod podszybiem?

 

Dodano: 26 mar 2017 - 23:10

Dorwałem schemat elektryczny i znalazłem wiązkę R15, jest ona na wtyczce. Czyli gdybym się do niej dostał i sprawdził napięcie na pinach, to wiedziałbym czy problem jest w bagażniku, czy gdzieś indziej w aucie.

Może ktoś wie dokładnie gdzie ta wtyczka jest? W tylnym słupku?

 

Dodano: 27 mar 2017 - 15:19

Dla potomnych.

Rozebrałem pół tyłu, łącznie z wtyczką wiązki R15, okazało się że przewód niebieski jest ułamany w klapie + przewód od ogrzewania szyby trzymał się na 2 drucikach. Dlatego miałem przebicie. Wszystko działa.

Do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!