Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony 205/55R16


Suinam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zima pożegnana, zakupiłem oryginalne używane felgi 16" do Megi III i mam do dyspozycji dwa komplety opon: nowe Dębica Presto HP 205/55 R16 91 W z końca roku 2016 oraz półroczne (jeździłem 6 miesięcy, produkcja koniec 2015 roku) Falken ZIEX 914 205/55 R16 97W, które zostały mi po Citroenie Berlingo XTR. Które Waszym zdaniem lepiej będą się spisywać w Megi? Falken przystosowany był do cięższego samochodu jakim jest Berlingo dlatego index 97. W testach wypadł bardzo fajnie, wadę jaką stwierdzono, to szybkie zużycie się opon. Natomiast nie znam Dębicy, na oponie jest 'Made in Germany' Co sądzicie o tych Dębicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce produkcji opon Dębica to już sprawa organizacyjna Goodyeara, z dębickiej fabryki są np. Fuldy czy Savy. Jeździłbym na nowszych, nieużywanych Presto, mimo,że Falken jest wyżej pozycjonowany. Poza tym w pół roku można przejechać 6 tys. albo 30 tys.km. W tym czasie się niewiele zestarzały, istotne jak mocno są starte te Falkeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falkeny są w bdb stanie, zrobiłem na nich może z 3 tys km. Zostały już założone na felgi więc problem rozwiązany :) Ciekawe które z nich cichsze... W dzisiejszym Motorze jest test opon w tym rozmiarze i Dębica jest najgłośniejsza :) Ogólnie dobra budzetowa opona, zajęła 2 miejsce wsród opon podobnej klasy, nie licząc testowanego z nimi Bridgestone...

A felgi kupiłem takie:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć :!: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy różne czytam i oglądam ale z dużą rezerwą, ktoś przecież za to płaci. Do tego ten test robili w Ameryce, to nie kosztuje kilka złotych. Toyo wyszły tam słabo, a ja jestem z nich zadowolony i do tego są ciche, co też ma dla mnie znaczenie. Do żadnych opon z Dębicy nie miałem zastrzeżeń, oby Presto też były ok ale w tym teście to w sumie naprawdę wygląda tak dobrze,że aż trudno uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

presto pojawia się w wielu sklepach jako polecane. Ja i brat je kupiliśmy. Cena i parametry do ceny są rewelacyjne. Ja niedługo zakładam, brat ma i na razie nie narzeka. Lepsze są niby niż koromoran gama b2 czy michelin energy saver 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!