Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu coś stuka w zawieszeniu. Byłem na kanale , diagnosta wszystko sprawdził i powiedział że jest ok. Stuknięcie pojawia się po przejeździe np. przez tory i nierówności poprzeczne. Zauważyłem że dźwięk który się pojawia przypomina uderzenie w dekielek od słoika. Czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś doszedł do przyczyny problemu to pochwal się proszę. Być może mam coś podobnego, też jakieś stuknięcia pojedyncze na przejeździe przez niektóre dziury, tory tramwajowe, które na łódzkich skrzyżowaniach często wyglądają tragicznie...Na początku marca byłem na przeglądzie i też nic nie wyszło, stan zawieszenia idealny podobno, heh :/ Wspominane łączniki stabilizatora wymieniałem latem zeszłego roku, choć ponoć w tych autach jest to mocno nietrwały element, więc sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem że podobne objawy może powodować przekładnia kierownicza...

A jak ją samemu sprawdzić ?? Jestem po kapitalnym remoncie zawieszenia i wymianie wszystkich poduszek silnika ma jak przejeżdżam np. przez tory to trzaska jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnych luzów w układzie kierowniczym a i na kierownicy nic nie czuję. Cały czas coś tłucze , mam wrażenie że naprawdę to jest związane z poduszką od amortyzatora

 

Dodano: 07 kwi 2017 - 21:24

Dzisiaj znów się pojawiły te dźwięki. Słychać je kiedy ruszam samochodem po dłuższym postoju na wybojach ale przy niewielkich prędkościach. Dźwięk przypominał stukanie w dekielki i jakby się coś kulało , przesypywało z lewa na prawo i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób diagnozę sam. Podnieś auto weź lom albo rurę i podważając dany element dojrzysz ewentualny luz. Sprawdź tez gumy stabilizatora, ale bardzo wątpliwe że to one. Co do poduszki amortyzatora to żeby tam stukało to guma musiałaby być ostro wybita/popękana lub za słabo dokręcona na 3 śruby. Aha i obejrzyj sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!